V novembri bude Praha hostiť úvodné finále Billie Jean King Cup | tenisové novinky

Finále Billie Jean King Cupu, predtým známeho ako Fed Cup, sa bude hrať na krytých pevných kurtoch v Prahe začiatkom novembra, keď sa Francúzsko pripravuje na obhajobu titulu, ktorý získalo v roku 2019; Súťaž bola kvôli pandémii COVID-19 dvakrát odložená

Posledná aktualizácia: 27. 08. 21 15:39

Francúzsko porazilo Austráliu, aby vyhralo poslednú edíciu Fed Cupu, a potom bolo premenované na finále Billie Jean King Cup

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v piatok potvrdila, že tohtoročné finále Billie Jean King Cupu sa bude hrať na krytých pevných kurtoch v Prahe začiatkom novembra.

Súťaž 12-národných družstiev žien, predtým známa ako Fed Cup, sa mala pôvodne konať v maďarskej Budapešti v apríli minulého roku, ale kvôli pandémii COVID-19 bola dvakrát odložená.

Turnaj sa teraz bude konať v pražskej O2 Aréne od 1. do 6. novembra po tom, čo sa v apríli Maďarská tenisová federácia odvolala s tým, že finále sa už nemôže konať z bezpečnostných dôvodov.

V pražskej O2 Aréne sa bude konať tohtoročné finále Billie Jean King Cup

„Som veľmi rád, že Český tenisový zväz (CTA) môže poskytnúť riešenie, keď prezident ITF David Haggerty hľadá nového hostiteľa na tento rok,“ uviedol vo vyhlásení prezident Českej tenisovej federácie Ivo Kadrka.

Maďarsko v A-skupine nahradí na úvodnom finále Billie Jean King Cup-u Kanada, najvyššie umiestnená víťazná krajina kvalifikácie v apríli tohto roku.

Medzi ďalšími uchádzačmi bude Francúzsko, Rusko, Austrália, Bielorusko, Belgicko, Spojené štáty, Španielsko, Slovensko, Česká republika, Nemecko a Švajčiarsko.

Fed Cup bol reštrukturalizovaný na Svetový pohár v tenise a minulý rok bol premenovaný na Billie Jean King Cup na počesť 12-násobného amerického grandslamového šampióna a priekopníka ženského tenisu, ktorý bol súčasťou víťazného tímu na úvodnom FA Cupe v Londýne. v roku 1963.

„Je pre mňa cťou reprezentovať túto historickú súťaž a chcem poďakovať Medzinárodnej tenisovej federácii a Českej republike za to, že urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby tento rok usporiadali Svetový pohár v tenise žien napriek ťažkým okolnostiam,“ povedal King.

Nezabudnite nás sledovať na skysports.com/tennis, našom účte Twitter Vložte tweet & Sky Sports – nech ste kdekoľvek! Teraz je k dispozícii na stiahnutie na – iPhone a iPad A Android