USA prehrali vo štvrťfinále MS mužov v hokeji s Českom 1:0

PRAHA (AP) – Česká republika porazila Spojené štáty na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji výhrou 1:0 a postúpila vo štvrtok do semifinále.

Boston Bruins rovno Pavel Žák V druhom polčase strelil silný gól Anaheim Ducks Brankár Lukáš Dostál V pražskej Aréne pred zrakmi domácich fanúšikov zastavil 36 striel.

Spoluhráč Zachu a Bruins Dávid Pasternák Nastúpili len vo svojom druhom zápase na turnaji. K českému tímu sa pripojili po tom, čo Boston vypadol z play-off NHL Florida Panthers.

USA chceli vyrovnať svojho brankára Charlie LindgrenČesko sa však udržalo a v sobotu sa v semifinále stretne so Švédskom.

Američania vyradili všetkých 13 presilových zápasov, ktorým čelili v predkole.

„Bol to skvelý hokejový zápas so skvelou atmosférou. Žiaľ, chýbalo nám to, ale nebolo to pre nedostatok úsilia,“ povedal tréner USA John Hynes.

A vo štvrtok v ďalšom štvrťfinále. Nick Paul Strelil dva góly, keď obhajca titulu Kanada zdolal Slovensko 6:3.

Kanada bude hrať v sobotu vo štvrťfinále so Švajčiarskom.

„Mali sme skvelý začiatok a odtiaľ sme práve začali stavať,“ povedal Paul. „Vyhrávali sme naše bitky, dávali puky do siete a získavali svoje druhé šance.“

Dylan Gunther Mal gól a asistenciu Jared McCann, Pierre-Luc DuboisA Brandon Tanev Skóroval aj za 28-násobného majstra Kanady.

McCann a Dubois skórovali v rozpätí 90 sekúnd na začiatku úvodnej tretiny Peter Sellaric Keď dal na 2:1 Brandon Hagel Prihrávku Slováka si premenil do vlastnej siete.

Kanada zvýšila svoje vedenie na 5:1 gólom Paula v druhej tretine, po ktorej nasledovali dva góly v rozpätí 20 sekúnd v tretej tretine – najprv Guenther, potom Tanev.

Miloš Kelemen a Marek Hrivik Skóroval, aby znížil vedenie Kanady na 5:3, kým Paul strelil druhý gól do prázdnej brány.

READ  Eurovision Sport a Medzinárodná lodná federácia rozširujú dohodu o mediálnych právach

V Ostrave Joel Erickson Eck Strelil gól v presilovej hre na 5:54 predĺženia, keď Švédsko zdolalo Fínsko 2:1.

Hannes Bjorninen vyrovnal Fínsko na 1:1, keď do konca zápasu zostávalo 58 sekúnd, štyri minúty. Rasmus Dahlen Švédsko vedie 1:0.

Švajčiarsko predtým zosadilo Nemecko, keď porazilo minuloročného vicemajstra 3:1 aj v Ostrave.

Christoph Bertschi Švajčiari viedli dvomi gólmi. Nedareným gólom dostal Švajčiarsko do vedenia 1:0 New Jersey Devils rovno Nico Hischier Pridal sa druhý.

Dominique Cahun V polovici prostrednej tretiny pri presilovej hre znížili manko na 2:1, kým Bertschi pridal svoj druhý gól do prázdnej brány v tretej.