USA prehrali vo štvrťfinále MS mužov v hokeji s Českom 1:0

PRAHA (AP) – Česká republika porazila Spojené štáty na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji výhrou 1:0 a postúpila do semifinále. Útočník Bostonu Bruins Pavel Zacha strelil presilovkový gól v druhej tretine a brankár Anaheim Ducks Lukáš Dostál zastavil pred domácimi fanúšikmi v Prague Arene 36 striel. Český tím sa v sobotu v semifinále stretne so Švédskom. Švédsko porazilo Fínsko 2:1 v predĺžení vďaka víťaznému gólu Joela Erikssona Eka. Kanada, obhajca titulu, porazila Slovensko 6:3 a pripravila si semifinálový zápas so Švajčiarskom, ktoré vyradilo Nemecko 3:1.

Copyright 2024 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať alebo redistribuovať bez povolenia.

READ  Bývalý populistický premiér Slovenska podpisuje dohodu o zostavení novej vlády