Ukážka: Rakúsko vs Škótsko – predpovede, správy o tímoch, zostavy

Sports Mole hodnotí utorkový medzinárodný priateľský zápas medzi Rakúskom a Škótskom, vrátane predpovedí, správ o tímoch a možných zostáv.

Novinka z ich sklamania zo semifinále majstrovstiev sveta proti Walesu, Rakúsko prevezme Škótsko V utorok večer v medzištátnom priateľskom zápase.

Rakúsko prehralo vo štvrťfinálovom zápase s Walesom 2:1, čo znamená, že sa nezúčastní na MS 2022, zatiaľ čo Škótsko nastúpi do zápasu po remíze 1:1 s Poľskom.

Ukážka zápasu

© Reuters

Rakúsko sa vo štvrtok večer ocitlo v úvodnej fáze druhého polčasu o dva góly za Walesom Gareth Bale Dvakrát do siete a hostia sa nedokázali spamätať aj napriek tomu, že v 64. minúte znížili na polčas Marcel SabitzerNa MS 2022 preto nebudú.

Trochu prekvapujúco sa chlapci nezúčastnili majstrovstiev sveta od roku 1998, no zúčastnili sa na Euro 2020, kde sa dostali do osemfinále turnaja a prehrali s Talianskom.

Franco FoudaNárodný tím teraz upriami svoju pozornosť na kampaň Ligy národov UEFA, ktorá sa na chorvátskej pôde začína začiatkom júna.

Rakúsko nehralo priateľský zápas od júnovej remízy 0:0 so Slovenskom v Glasgowe, no v kvalifikácii MS 2022 dvakrát čelilo Škótsku, vlani v marci remizovalo 2:2, v septembri doma prehralo 1:0.

V skutočnosti škótsky tím Fouda nebol porazený od priateľského zápasu v roku 2003, ale bude zúfalo potrebovať návrat na víťaznú cestu kvôli sklamaniu z porážky s Walesom.

Škótsky hráč Kieran Tierney oslavuje 24. marca 2022 so svojimi spoluhráčmi svoj prvý gól.© Reuters

Medzitým Škótsko vstúpi do tejto súťaže po remíze 1:1 s Poľskom vo štvrtkovom priateľskom zápase; Kieran TierneyGól v 68. minúte vyzeral ako výhra domácich v Glasgowe, ale Krzysztof Piatek V záverečných výmenách bola penalta vyrovnaná.

Steve ClarkS Ukrajinou sa mal stretnúť v semifinále MS 24. marca, no po ruskej invázii na Ukrajinu bol zápas odložený.

Zápas je teraz naplánovaný na začiatok júna, no Clarke nedávno priznal, že pochybuje o tom, či sa zápas vzhľadom na súčasnú situáciu uskutoční.

READ  Brian Kelly of Notre Dame slams the media after losing to Alabama

Škótsko vlastne nebolo neporazené vo všetkých súťažiach od vlaňajšieho septembra, zaznamenalo šesť z posledných siedmich zápasov vo všetkých súťažiach, takže by išli do hry so sebavedomím nabitou Ukrajinou.

Hostia sa nezúčastnili finále majstrovstiev sveta od roku 1998, ale boli prítomní na Euro 2020, kde vypadli zo skupinovej fázy súťaže, keď prehrali dva z troch zápasov.

Medzinárodné priateľské zápasy v Rakúsku:

Forma Rakúska (všetky súťaže):

Medzinárodná priateľská forma Škótska:

Škótsky formát (všetky súťaže):

Novinky z tímu

Andy Robertson utrpel zranenie v novembri 2021© Reuters

Tréner Rakúska Foda vo štvrtok večer zmení svoj káder na súboj s Walesom, pričom sa očakáva, že viacerí z jeho kádra dostanú šancu zaujať.

Daniel Bachmann Je pravdepodobné, že sa vloží medzi palice, zatiaľ čo Andreas UlmerA Saša Calajditch A Valentino Lazaro Medzi tými, od ktorých sa očakáva, že prídu na stranu.

Marko Arnautovič Mohol by opäť viesť rad s podporou Sabitzera, ale Michael Gregorich Musí byť tiež zapojený v určitom okamihu v rámci 90 minút práce.

Škótsko bolo bez svojho vodcu Andrew Robertson Pre konfrontáciu s Poľskom pre chorobu by sa však obranca Liverpoolu mohol vrátiť do zostavy na tento zápas.

Tréner Clarke urobí zmeny v zostave, ktorá začala vo štvrtok, s Stephen O’DonnellA Stuart Armstrong A Ryan Jack Účasť sa oplatí od prvého hvizdu.

Che Adams A Ryan Christie Obaja si pravdepodobne udržia svoje pozície a očakáva sa, že trojica obranca a brankár zostane nezmenená aj od remízy s Poľskom.

Potenciálna zostava Rakúska:
Backman. Olmer, Dragovič, Hinterger, Alaba; Calajdič, Lazaro, Seewald, Faymann; Sabitzer. Arnautovič

Možná základná zostava Škótska:
Gordon. McTominay, Hanley, Tierney; O’Donnell, S. Armstrong, McGregor, Robertson; Jack, C. Adams, Kristi

SM slová zelené pozadie

Hovoríme: Rakúsko 1-1 Škótsko

Rakúsko bude po sklamaní z play-off zraneným tímom a od konfrontácie s Walesom sa v jeho zostave očakávajú zmeny. Škótsko však bude hádať svoje šance na ďalší pozitívny výsledok a očakávame, že v utorok večer sa uskutoční remíza s nízkym skóre.

READ  DNF Michaely Shiffrinovej v slalome Svetového pohára prvýkrát po štyroch rokoch

Špičkový tip

Naši odborní poradcovia sú partnerom v Sporita.com V tomto zápase očakávajú menej ako 3,5 gólu. kliknite tu Zistite, čo ešte môžete od tejto hry očakávať a ďalšie osvedčené futbalové tipy.Menej ako 3,5: zábal

ID: 481799: 1false2false3false: QQ::from db-desktop: LenBod: collection11623: