Trojbodový večer Jacka Hughesa vedie v prípravnej sezóne Devils nad Canadiens 4:2

MONTREAL – Hviezdny Jack Hughes zaznamenal gól a dve asistencie, keď New Jersey Devils zdolali Montreal Canadiens 4:2 v prípravnom zápase NHL v pondelok večer.

Za New Jersey skórovali aj Joe Gambardella, Simon Nemec a Dawson Mercer (2-0-0). Devils, ktorí v pondelok doma hostili Philadelphiu Flyers, zladili rozdelený tím.

Joshua Roy a Josh Anderson odpovedali za Montreal (0-1-0), ktorý hral bez väčšiny štartujúcich. Canadiens mali na sebe posledné štyri výbery v prvom kole – David Reinbacher, Juraj Slavkovskiy, Logan Melox a Kayden Guehle.

Brankár New Jersey Akira Schmid odohral prvé dve tretiny, kým Keith Kincaid tretiu tretinu skóroval. Kincaid ale krátko po kontakte s Royom odišiel a Schmid returnoval do siete. Schmid predviedol 16 zákrokov a Kinkaid zastavil všetkých sedem striel, ktorým čelil.

Brankár Montrealu Samuel Montembault predviedol v druhej polovici zápasu 16 zákrokov z 18 striel, Jacob Dubis 11 zákrokov.

Diabli mali v presilovej hre 3:4. Canadiens viedli 1:2.

Hughes sa v tretej tretine ujal vedenia 3:2 a zdvojnásobil vedenie New Jersey strelou z pravého dolného kruhu, ktorou prekonal Dobbsa v čase 14:50.

Canadiens mali niekoľko šancí na vyrovnanie rozdielu, vrátane neúspechu Newhooka na dokorán otvorenej sieti v strede rámu a strele na prahu Gohleho s vytiahnutým brankárom, ale Devils sa držali.

Roy otvoril skóre Montrealu gólom v presilovej hre z 15:59 prvej tretiny, keď prekonal Schmida päť jamiek po tom, čo ho útočník Xavier Simonneau našiel prihrávkou krížom cez ľad osamoteného pred sieťou.

Gambardella odpovedal za New Jersey strelou, ktorá prekonala roztiahnutého Montembaulta po šarvátke pred sieťou a vyrovnala skóre na 1:1 na 10:05 v prvej tretine.

READ  Kvalifikácia na Euro 2024 pokračuje v piatok a Ronaldo sa teší na svoje 200. medzinárodné vystúpenie

Napriek gólu Montembault v prvom zápase niekoľkokrát zachránil svoj tím, vrátane dvoch zákrokov na blízko Hughesa, keď New Jersey prekonalo Montreal 13:7 v priebehu 20 minút.

Nemec dostal New Jersey do vedenia tri a pol minúty po druhej minúte šialeným gólom po tom, čo sa jeho strela zo stredu ľadu odrazila od koncových dosiek a prekĺzla medzi Montembaultovo pódium a žrď.

Mercer zvýšil vedenie na 7:18 po tom, čo Hughes pretancoval obranu Canadiens a dal ho do odkrytej klietky vedľa siete.

Anderson znížil vedenie New Jersey na 3-2 o necelé dve minúty neskôr, keď dokončil prihrávku mimosezónnej akvizície Alexa Newhooka a prospekta Reinbachera.

Reinbacher, celkovo piata voľba v tohtoročnom drafte, debutoval v predsezónnom drese Canadiens v Bell Centre. 18-ročný Rakúšan mal na konte jednu strelu a jeden blok s časom 15:26 na ľade s asistenciami.

„Tento pocit sa nedá opísať,“ povedal pred zápasom novinárom Reinbacher, ktorý by mal v tejto sezóne hrať v Európe. „Celý život na tom pracujete a potom sa môžete dostať na ľad s chalanmi z NHL a súťažiť proti týmto chalanom. Samozrejme, je to len exhibičný zápas, ale zdá sa to byť nereálne.“

Slavkovský na hornej čiare

Keďže hviezdy Nick Suzuki a Cole Caufield boli odsunutí na vedľajšiu koľaj, Juraj Slavkovski, číslo 1 minulého roka, dostal šancu hrať v prvej línii Montrealu po boku Newhooka a Andersona.

19-ročný slovenský útočník, ktorý v minulej sezóne za Canadiens zaznamenal štyri góly a šesť asistencií v 39 zápasoch predtým, ako utrpel zranenie kolena z konca sezóny, mal za večer tri zásahy.