Trojbodový večer Jacka Hughesa vedie v prípravnej sezóne Devils nad Canadiens 4:2

Tréner Montrealu Martin St. Louis povedal, že nedávny postup New Jersey Devils z vývojového tímu medzi kandidáta na Stanleyho pohár je niečo, čo dúfa, že Canadiens môžu v tejto sezóne podniknúť kroky.

„To je to, o čo sa snažíme, chce to čas a to je to, čo s tým časom urobíte,“ povedal St. Louis. „Chceme byť trpezliví, ale budeme veľmi trpezliví, nebudeme len čakať, kým sa to stane, ale áno, o to nám ide.

Mladý montrealský tím bez väčšiny svojich stálic okúsil v pondelok večer najlepší talent NHL, keďže hviezdny center Devils Jack Hughes zaznamenal gól a dve asistencie pri víťazstve New Jersey 4:2 nad Canadiens 4:2 v prípravnom zápase. . Sezónna práca.

Najstarším hráčom Blue na ľade Montrealu bol Jordan Harris (23), ktorý bol súčasťou obranného zboru, v ktorom boli aj druháci Kayden Guhle, Jordan Barron a Arber Cicaj a prváci Logan Melo a David Reinbacher.

Keď sa ho St. Louis spýtali, či by to mohol predstavovať budúceho obrancu v top šestke, nezatvorili ho.

„Je to možné, je to možné,“ povedal. „V tejto pozícii máme dobré vyhliadky, takže budúcnosť je sľubná.“

Maylox bol svedkom Hughesovho výnimočného talentu z prvej ruky po pokuse o zabitie penaltou, čo St. Louis pripisoval jeho mladosti.

Keďže Canadiens v druhej tretine prehrávali 2:1, Maylox oklamal Hughesa v útočnom pásme, no napokon o puk prišiel.

Hughes potom prekorčuľoval po celej dĺžke ľadu, keď si poradil s mladým obrancom a pretancoval zónu Canadiens, než postavil Dawsona Mercera odkrytou klietkou na strane siete, čím zvýšil na 3:1.

READ  Kazachstan 1:0 Severné Írsko: "Štrukturálne zlyhania" FIFA brzdia NI - David Healy

„Určite to bolo privítanie v NHL,“ povedal Maillox.

Hughes sám skóroval a v čase 14:50 tretej tretiny dostal New Jersey do vedenia 4:2 strelou z pravého dolného kruhu.

Joe Gambardella a Simon Nemec našli aj skóre pre New Jersey (2-0-0). Devils, ktorí v pondelok doma hostili Philadelphiu Flyers, zladili rozdelený tím.

Joshua Roy a Josh Anderson odpovedali za Montreal (0-1-0).

Reinbacher, celkovo piata voľba tohtoročného draftu, si pri svojom debute s Canadiens pred sezónou pripísal asistenciu. 18-ročný Rakúšan mal na konte jednu strelu a jeden blok s časom 15:26 na ľade s asistenciami.

„Od začiatku som sa cítil naozaj dobre,“ povedal Reinbacher o svojej prvej skúsenosti v NHL. „Chcem povedať, že je to v poriadku, každý pozná svoje cesty, na páske musíte perfektne odovzdať, pretože každý pozná svoju prácu, takže je to o niečo jednoduchšie.“

Brankár New Jersey Akira Schmid odohral prvé dve tretiny, kým Keith Kincaid tretiu tretinu skóroval. Kincaid ale krátko po kontakte s Royom odišiel a Schmid returnoval do siete. Schmid predviedol 16 zákrokov a Kinkaid zastavil všetkých sedem striel, ktorým čelil.

Brankár Montrealu Samuel Montembault predviedol v druhej polovici zápasu 16 zákrokov z 18 striel, Jacob Dubis 11 zákrokov.

Diabli mali v presilovej hre 3:4. Canadiens viedli 1:2.

Keďže hviezdy Nick Suzuki a Cole Caufield boli odsunutí na vedľajšiu koľaj, Juraj Slavkovski, číslo 1 minulého roka, dostal šancu hrať v prvej línii Montrealu po boku Alexa Newhooka a Andersona.

19-ročný slovenský útočník, ktorý v minulej sezóne za Canadiens zaznamenal štyri góly a šesť asistencií v 39 zápasoch pred sezónnym zranením kolena, zaznamenal vo svojom prvom zápase za deväť mesiacov tri zásahy.

„Myslím si, že dnes večer hral dobre, Slave. Mal pomalý štart, ale myslel som si, že v druhej a tretej tretine bol naozaj solídny,“ povedal St. Využi jeho rýchlosť a veľkosť.“

READ  Atletika - Čerstvo zasnúbený pretekársko-chodecký pár sa po návrhu stále vezie na vlne emócií

Roy otvoril skóre Montrealu gólom v presilovej hre z 15:59 prvej tretiny, keď prekonal Schmida päť jamiek po tom, čo ho útočník Xavier Simonneau našiel prihrávkou krížom cez ľad osamoteného pred sieťou.

Gambardella odpovedal za New Jersey strelou, ktorá prekonala roztiahnutého Montembaulta po šarvátke pred sieťou a vyrovnala skóre na 1:1 na 10:05 v prvej tretine.

Napriek gólu Montembault v prvom zápase niekoľkokrát zachránil svoj tím, vrátane dvoch zákrokov na blízko Hughesa, keď New Jersey prekonalo Montreal 13:7 v priebehu 20 minút.

Nemec dostal New Jersey do vedenia tri a pol minúty po druhej minúte šialeným gólom po tom, čo sa jeho strela zo stredu ľadu odrazila od koncových dosiek a prekĺzla medzi Montembaultovo pódium a žrď.

„To je pravdepodobne jeden z najhorších gólov, aké som kedy v živote vzdal,“ povedal Montembault. „Pravdepodobne si nechám telefón na pár dní vypnutý.

„Je lepšie sa ich vzdať teraz, ako sa ich vzdať počas sezóny.“

Mercer zvýšil vedenie na 7:18 po tom, čo Hughes pretancoval obranu Canadiens a dal ho do odkrytej klietky vedľa siete.

Anderson znížil vedenie New Jersey na 3-2 o necelé dve minúty neskôr, keď dokončil prihrávku mimosezónnej akvizície Alexa Newhooka a prospekta Reinbachera.

Potom, čo Devils obnovili dvojgólový náskok v tretej tretine, Canadiens mali viacero šancí na vyrovnanie rozdielu, vrátane neúspechu od Newhooka do siete dokorán v strede a strele Gohleho. Brankár sa stiahol, ale New Jersey podržalo.