Trest Emila Forsberga znamená víťazstvo Švédska nad Slovenskom

Švédsko sa do vyraďovacej fázy európskeho šampionátu dostalo prvýkrát od roku 2004 víťazstvom 1: 0 nad Slovenskom.

Pokutový kop Emila Forsberga v 77. minúte vyrovnal konfrontáciu, ktorá bola nízka z hľadiska šancí a zábavy, ale pozdvihla stranu Jana Anderssona na štyri body, takže Slovensko bude pravdepodobne potrebovať skóre proti Španielsku v záverečnom zápase skupiny E na Euro 2020 do vopred.

Po úvodnom zápase proti Španielsku, v ktorom mali iba 15 percent, bolo Švédsko opäť spokojné s tým, že väčšinu lopty prizná svojim ambicióznym súperom.

To viedlo k brutálnemu zápasu, ktorý sa v tej chvíli krátko objavil so sériou šancí, ktoré vyvrcholili tým, že brankár Newcastlu Martin Dubravka zosadil náhradníka Robina Quaisona, aby umožnil Forsbergovi ukončiť 365-minútový beh tímu bez gólu na európsku bránu. majstrovstvá.

Prvý zásah Slovensko urobilo v 58. min., Keď Robin Olsen, ktorý minulú sezónu strávil na hosťovaní v Evertone, poslal hlavičku od Juraja Koku iba pre zvýšenie ofsajdovej vlajky.

Dubravka vyprodukoval podobne pôsobivý zákrok od Ludwiga Augustinssona, ktorý vystúpil tak vysoko, že narazil na kríž Sebastiana Larssona, ale to by sa počítalo. Z výsledného rohu vyletela krútivá hlavička Marcusa Danielsona zo šiestich metrov nad.

Potom vystúpil najlepší mladý hráč LaLigy Alexandre Isaacs s hráčom Realu Sociedad po strele z diaľky, ktorá smerovala do strechy siete.

Dvadsaťjedenročný mladík si posvietil na 40 metrov z Petrohradu a nakoniec vynútil tesný zákrok na Dubravku, ale slovenský brankár sa vo svojich chvíľach po zranení zranil.

Priamy pas Isaka padol na turne na Quaisona a hoci Dubravka ustúpil od výzvy, jeho hybná sila priniesla striedanie. Nakoniec Forsberg prelomil slepú uličku, aby jeho národ bol ľahko dostupný z posledných 16.