Tottenham 1:1 Arsenal: Vivian Midema strelila gól neskoro a zakázala Tottenhamu hrať v ženskom basketbale | futbalové správy

Arsenal potreboval po zranení hlavičku od Vivian Miedema, aby dosiahol remízu 1:1 s Tottenhamom a jeho začiatok sezóny bol na 100%.

A Tottenham sa objavil na vrchole slávneho víťazstva na štadióne Hive po góle Rachel Williamsovej, ktorý zabezpečil domácim náskok tesne pred 25 minútami.

Po hlavičke Miedema v 92. minúte si však líder vyslúžil zaslúžený bod v závere, domáci zostávajú v tabuľke tretí.

Ako Spurs zavŕšili víťazný vstup Arsenalu do sezóny

Arsenal prišiel do Hive po víťazstve vo všetkých šiestich doterajších ligových zápasoch v tejto sezóne a snaží sa upevniť svoj náskok pred majstrovskou Chelsea na čele poradia, ale pre inšpiratívnu ukážku v bránke Tinja-Riikka Korpela z Tottenhamu, urobia návštevníci. Do prestávky bol v nedohľadne.

Fínska reprezentantka bola povolaná hneď od začiatku, utekala zo svojej série, aby vytvorila vynikajúci blok, aby zabránila Beth Meade otvoriť skóre už po 40 sekundách súťaže.

obrázok:
Hráči Tottenhamu oslavujú po prevzatí iniciatívy

Hostia tiež v prvom polčase dvakrát trafili brvno, keď Meade videl prvý priamy kop z ľavého okraja ihriska, ktorý šikovne naklonil do dreva Corbella, ktorý bol bezmocný, aj keď Katie McCabe nechala loptu zvnútra pokutového územia na tri. minút. Pred prestávkou, pričom bar sa o chvíľu ešte chvel.

V podstate to isté bolo aj v druhom polčase, ktorý miestami pripomínal zápas medzi Arsenalom a Corbellom, ktorý sa opäť zapojil do zápasu, keď zblízka blokoval Meadeho.

Spurs sa takmer neodvratne presadili v prestávke, keď Kyah Simon našiel Kate Grahamovú v priestore na ľavej strane šestnástky a potom, čo ju zachránila Manuela Zinsberger, bol Williams, ktorý zbieral loptu za čiarou na druhý pokus ako Arsenal. zaostali prvýkrát v ženskej futbalovej lige v tejto sezóne.

O šesť minút neskôr mohli domáci – a naozaj by mali – zdvojnásobiť svoj náskok, keď Zinsberger napálil nízky krížny pas Sheleny Zadorskyovej priamo na Ashleyho Nevilla na osem metrov, lenže pravý obranca si akosi pomýlil bránkovú medzeru.

Arsenal Vivian Midema a Tottenham Hotspur Ashley Neville (vpravo) bojujú o loptu
obrázok:
Vivien Miedema z Arsenalu a Ashley Neville z Tottenhamu Hotspur (vpravo) bojujú o loptu

A tento útok sa vrátil do Tottenhamu v prestávke, keď neskorý tlak Arsenalu konečne dosiahol, že Miedema sa dostal na najvyššiu úroveň, aby ho viedol hlavičkou z ľavého rohového kopu.

READ  Bezplatný priamy prenos hokeja medzi mužmi medzi Kanadou a Českou republikou (1/5/23): Čas, TV USA, Kanál, Ako sledovať zápas o zlatú medailu na majstrovstvách sveta juniorov 2023 online, bez kábla

Čo potom?

Tottenham cestuje do Watfordu na zápas skupinovej fázy FA Cupu v stredu o 19:30, zatiaľ čo Arsenal v tú istú noc hostí HB Koge v skupinovej fáze Ligy majstrov (20:00).