Toto sú miestni športovci, ktorí získali medaily na olympijských hrách

Maratón olympijských skúšok 2020; Foto s láskavým dovolením Molly Seidel

Rodáčka z Nectah Molly Seidelová podala jeden z najpamätnejších výkonov na Tokijských hrách svojimi odvážnymi pretekami o zisk bronzovej medaily na maratóne. Len vo svojich tretích pretekoch na 26,2 míle bežala Seidel na čele celých pretekov v drsných podmienkach, pričom horúčavy a dusná vlhkosť spôsobovali na ihrisku bežcov chaos.

Obavy z počasia podnietili organizátorov usporiadať maratón v Sapporo, hlavnom meste severojaponského ostrova Hokkaido, 500 míľ severne od Tokia. Podmienky v Sappore však bežcom počas celého podujatia ubližovali.

Neskorý závod, 27 -ročný Seidel, bol súčasťou malej skupiny, ktorá sa od skupiny odtrhla. V záverečných fázach vyčerpávajúceho maratónu sa Seidl ocitla iba pred dvojicou bežcov, Keňanmi Berisom Jepchercherom a Brigidom Kosgeiom, dvoma najlepšími svetovými bežcami na diaľku, v tom, čo mnohí označovali za vôbec najsilnejšie pole olympijského maratónu žien. .

Seidel ukázala na logo USA na svojom závodnom drese a potom zdvihla prst do vzduchu, keď sa blížila k cieľovej čiare. Po niekoľkých ďalších krokoch Seidel opakovane kričal „Áno!“ Hranicu prekročila za 2:27:46, aby sa stala treťou Američankou, ktorá získala medailu z olympijského maratónu.

Seidel sa ako jediná Američanka pridala k Joan Benoit Samuelsonovej, ktorá vyhrala úvodné preteky na hrách v Los Angeles 1984, a k Dine Castorovej, ktorá na Aténskych hrách 2004 brala bronz.

Seidel, ktorá mala za sebou hviezdnu bežeckú kariéru na juniorskej Lake School v okrese Waukesha County a potom na vysokej škole v Notre Dame, sa stala senzáciou v bežeckom svete, keď vo februári 2020 skončila na svojom vôbec prvom mieste na maratóne olympijských skúšok v Atlante vo februári 2020. závod. Pretekajte na túto vzdialenosť. Vďaka tomuto výkonu získala jedno z troch miest v americkom olympijskom maratóne žien. Potom musela rok čakať, aby mohla súťažiť na olympijských hrách, ktoré sa kvôli pandémii koronavírusu oneskorili.

Po svojom neuveriteľnom behu ulicami Sappora cestovala Seidel na juh do Tokia, kde jej počas záverečných ceremoniálov na olympijskom štadióne udelili bronzovú medailu.

23-ročná Maddie Bernauová premenila Waterford na svoj čarovný okamih, keď so svojim spoluhráčom Brianom Burroughsom (33) z kalifornského Valbrooku získali bronz na svojej prvej olympiáde zmiešaných tímov.

READ  Hokejový tím zložený z ukrajinských utečencov v mladšom veku mieri na turnaj do Quebec City

V zápase o bronz zdolali Slovenku Zuzanu Rehak Stejesikovú a Erica Vargu. Americké duo vyhralo na penalty po tom, čo sa zápas skončil remízou 42. Oba tímy strelili svoje prvé dva góly v penaltovom rozstrele, tretí však Slovensku chýbal.

To vyvolalo tlak na Bernaua, ktorý na čiaru nasadil vytúženú olympijskú medailu a Zmenšiť z víťazného výstrelu.

Burrows strelil 23 gólov a Bernau 19, aby vyrovnal Slovensko a uvalil strhujúcu strelu na strelnicu Asaka v Tokiu. Burroughs a Bernau boli prví na olympiáde.

Tokijské hry predstavili úvodnú olympijskú súťaž v zmiešanej lukostreľbe, v ktorej súťažia muž a žena v jednom tíme. Každý účastník strelí v kvalifikačných kolách 75 gólov.

Bernau sa zúčastnila aj akcie streľby z ženskej pasce na Tokijských hrách. Po piatich kvalifikačných kolách skončila siedma, v medailovom kole jej tesne ušlo. V marci 2020 získala jedno z dvoch miest v americkom ženskom olympijskom streleckom tíme.

Bernau odišla z olympijských hier v Tokiu s dvoma najlepšími číslami, 119 v kvalifikácii trapu žien a 75 v rade v kvalifikácii zmiešaných tímov.

Strelecký tím USA získal na letných hrách celkom šesť medailí, čo je jeho najlepší výkon od olympijských hier v Tokiu 1964.

„Som hrdý na príspevky, ktoré každý člen tohto tímu priniesol. V období prerušených tréningov a súťaží kvôli pandémii COVID-19 sa naši strelci pripravili súťažiť a vyhrať,“ povedal Matt Suggs, generálny riaditeľ USA. Streľba. „Bol to veľmi ťažký rok pre trénerov a športovcov. Pripraviť sa na tieto zápasy.

Dav rodiny Bernauovcov, priateľov a priaznivcov sa minulý týždeň zhromaždil na medzinárodnom letisku Milwaukee Mitchell počas jej triumfálneho návratu z Tokia s bronzovou medailou omotanou okolo krku.

Po zahájení majstrovstiev NBA boli hviezdy Milwaukee Bucks Chris Middleton a Gro Holiday súčasťou basketbalového tímu, ktorý získal zlaté medaily a ukončilo svoju kariéru v Tokiu víkendom víťazstvom 87: 82 nad Francúzskom a pomstilo skoršiu prehru. tím. Francúzsky tím v tímovej hre.

READ  Ako sa pozerať na svetový zápas žien do 18 rokov o zlatú medailu IIHF – Švédsko vs Kanada | kanál, stream, ukážka

Prázdniny začali všetky hry Team USA počas Magic Race a boli hlavným prispievateľom. Hrací čas Middletona bol trochu trhaný, ale odrazil sa od lavičky. V 30-minútovom vzrušení zo zápasu o zlato získal Holiday 11 bodov, päť doskokov a tri doskoky. Middleton získal štyri body za 11 minút.

Po vyčerpávajúcom úsilí o titul NBA, prvý po 50 rokoch, sa Holiday a Middleton zapojili do majstrovskej prehliadky a oslavy, než sa ihneď vydali na 6 200 míľ dlhú cestu do Tokia, aby sa pripojili k tímu Hoops. Po pomalom štarte sa mužské basketbalové mužstvo začalo rúcať a postupovať do „vyraďovacieho kola“, kde porazilo Španielsko a Austráliu a postavilo zápas o zlato proti Francúzsku.

Ďalší hráč z tímu Bucks, ktorý získal titul, nováčik Jordan Nora, bol kľúčovým členom nigérijskej mužskej reprezentácie v basketbale. Nowra zaznamenala 33 bodov, čo je najvyššia úroveň zápasu, v predkole prehra s Nemeckom.

Na Olympijských hrách v Tokiu súťažili ďalší olympionici z tohto regiónu a napriek tomu, že domov nepriniesli medaily, po získaní miest na reprezentáciu USA vo svojich športoch súťažili na svetovej scéne.

Dráhová atlétka Emily Sisson, ktorá sa narodila v Menomoni Falls, behala cez víkend v Tokiu na 10 000 m. Skončil na 10. mieste, veľmi úctyhodný Preteky sa konajú v extrémnych horúčavách a vlhkosti.

Sissonov čas 31: 08,58 bol najlepší z troch Američanov, ktorí na podujatí súťažili. Alicia Monson z Ameri a bývalá atlétka z University of Wisconsin-Madison obsadila 13. miesto za 31:21,36.

29 -ročná Sison, ktorá teraz žije vo Phoenixe, si získala miesto v olympijskom atletickom tíme, keď začiatkom tohto roka zničila ihrisko na 10 000 m na olympijských skúškach. Sisson zvíťazil v rekordnom čase Trials 31: 03,82, čím prekonal štandard, ktorý držal 17 rokov.

Foto s láskavým dovolením Stephanie Roble

Na vode v Japonsku súťažili námorníci Stephanie Robleyová (32) z East Troy a jej plachetnícka partnerka Maggie Shea z Chicaga v súťaži 49erFX. Roble a Shea súťažili na výkonnej plachetnici, najrýchlejšej ženskej plachetnici v olympijskej súťaži.

READ  Diego Schwartzman sa vracia, aby spečatil miesto Argentíny v kvalifikácii Davisovho pohára

Zdá sa, že Roble a Shea sú pripravení zúčastniť sa pretekov o medaily, ale ich olympiáda sa skončila srdcervúcim vyradením, vôbec prvým v rámci jednej z finálových kvalifikačných pretekov.

Diskvalifikácia nastala, keď Roble a Shea súťažili v posledných troch pretekoch 12-závodnej kvalifikačnej série. Roble a Shea boli vtedy celkovo šiesti, ale diskvalifikácia v jednom z pretekov na rozbúrených vodách jachtárskeho prístavu Enoshima znížila ich celkový počet bodov na takú úroveň, že prišli iba o súčet potrebný na postup do medailových pretekov.

Roble, ktorého vášeň pre plavbu sa začala v mladom veku na vodách malého jazera Beulah v grófstve Walworth, musel kvôli pandémii koronavírusu čakať rok po kvalifikácii na účasť na olympijských hrách.

Veslárka West Bendová Allie Rascherová (25) súťažila v súťaži štvornásobných šnorchlovaní na Tokijských hrách, pričom jej tím v predkole obsadil piate miesto. Tím pokračoval v repríze na šiestom mieste – v súťaži, v ktorej tí, ktorí nevyhrali kvalifikáciu, bojujú o postup do finále – na Sea Forest Waterway v Tokijskom zálive.

Rusherov otec John bol súčasťou štvorčlennej posádky, ktorá na Letných hrách 1988 v Soule získala bronzovú medailu. Jej matka Cynthia Eckert získala na OH 1992 v Barcelone striebornú medailu v ženskom kvartete.