Tím USA zvíťazil nad Slovenskom 7:1 v úvodnom zápase majstrovstiev sveta žien do 18 rokov

Predčasný pokutový kop v prvom polčase priniesol niekoľko dobrých striel na sieť pre tím USA, ale obrat pred sieťou viedol k prikrátkej šanci Slovenska. Alika Juríková Využil náskok súpera na 1:0.

Spojené štáty dominovali v zvyšku tretiny, prevýšili Slovensko 21:5, no do tretiny vstúpili 1:0.

V polovici druhého polčasu strelil tím USA svoj prvý gól na turnaji. Po dlhom naťahovaní v útočnom pásme si Kendra Destad (Burnsville, Minn.) navŕtal loptu z ľavého rohu a poslal nakrátko na Caroline Avril (Wayland, Massachusetts), ktorý čakal na kraji kruhu na vhadzovanie, aby zasiahol strelu smerom nahor do siete.

USA otvorili záverečnú tretinu naplno, strelili päť gólov v rozpätí 4:02, čo je nový rekord turnaja. Maggie Scannell (Wynantskill, NY) otvoril skóre tretiny s menej ako 32 sekundami na nájdenie zadnej časti siete z automatu.

Len o 13 sekúnd neskôr si Josie St. Martin (Stillwater, Minnesota) rozdelil obrancov a vystrelil vysokú, nevyváženú strelu, ktorá si našla cestu okolo brankára. Avril strelila svoj druhý gól v zápase a štvrtý pre tím USA už po 11 sekundách.

Jordyn Petrie (Lincoln, Nebraska) strelil piaty gól zápasu v polovici druhého polčasu a Ava Thomas (Downington, Pensylvánia) strelil šiesty len o minútu a pol neskôr.

V následnej presilovej hre poslal Morgan McGathy (Braintree, Massachusetts) domov USA siedme miesto.

Tím USA pokračuje zajtra (8. januára) v predkole proti hostiteľskému Švajčiarsku. Puck Drop je stanovený na 12.00 východného času a možno ho sledovať v sieti NHL.

Poznámky: Caroline Avril (Wayland, Massachusetts) Vymenovaný za najužitočnejšieho hráča tímu USA… USA zdolali Slovensko 63:10.