Tím USA strieľa sedem gólov v rade v úvodnom zápase majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov proti Slovensku – The Rink Live

ZUGG, Švajčiarsko – Napriek tomu, že po prvej tretine prehrávali 1:0, tím USA strelil v nedeľňajšom úvodnom zápase na majstrovstvách sveta žien do 18 rokov proti Slovensku sedem gólov bez odpovede.

V zápase skórovalo šesť rôznych korčuliarov a brankárka Layla Hemp, hráčka Golden Gophers z Minnetonky v štáte Minnesota, strelila deväť z 10 striel.

Slovensko vstúpilo do zápasu dôrazne v prvom polčase a svoj prvý gól strelilo len päť minút po zápase. 15-ročná Alika Juríková sa odpútala po krátkom úniku a po strele z rukavice na Hempu našla sieť. USA však našli spôsob, ako to urovnať v druhom frame, keď rodáčka z Massachusetts Caroline Avril vystrelila zo slotu na podanie od Kendry Dystadovej z Minnesoty.

Stavidlá sa Američanom otvorili v tretej tretine, keď tím v posledných 20 minútach hry strelil šesť gólov. Najprv to bola kapitánka Maggie Scannell v prvých 30 sekundách posledného framu, potom Josie St. Martin a Caroline Avril len o minútu neskôr skórovali o 11 sekúnd. Ďalšími hráčmi, ktorí skórovali pred bzučiakom, boli Ava Thomas, Morgan McGathy a Jordyn Petrie.

Slovensko malo v priebehu zápasu problémy s pokutovými kopmi, keď dostalo sedem rôznych menších priestupkov, ale Spojené štáty strelili iba jeden gól v presilovej hre. Tím USA zdolal Slovákov pomerom 63:10. Carolyn Avril, útočníčka, ktorá korčuľuje s programom East Coast Wizards, bola za svoj dvojgólový výkon vyhlásená za najužitočnejšiu hráčku zápasu.

Dva body si v zápase pripísalo šesť amerických korčuliarov. Thomas, Scannell, St. Martin, Destad, McGathy, Carolyn Averill a Eli Dematus. Obrancovia Taylor Senecal a Molly Boyle sa delili o vedenie v plus/mínus, keďže obaja zaznamenali plus-4 v zápase. Scannell, rodák z New Yorku, viedol tím v celkovom počte striel s 12. St. Martin, útočník zo Stillwateru v Minne, mal najviac času na ľade spomedzi všetkých korčuliarov na súpiske USA, keď v nedeľu odohral 21:15. .

READ  Sledujte kvalifikáciu majstrovstiev sveta online

Za Slovenky viedla svoj tím na ľade včas útočníčka Lilian Peňaková s celkovým odohratým časom 22:04. Vychádzajúca hviezda Nila Lobosanová zaregistrovala tri z 10 slovenských striel na bránu. V sieti zastavila Livia Dipnárová 42 zo 47 striel (,893 %) a Marianna Sumijová zastavila 14 zo 16 (,875 %).

Najbližším tímom USA je zápas proti hostiteľskej krajine Švajčiarsku v pondelok 8. januára o 13:00 CT. Slovensko hrá so Švédskom v pondelok o 9.00 h káhirského času. Američania vedú v druhej skupine 1:0, kým Slovensko vedie 0:1. Do druhej skupiny patria Spojené štáty americké, Slovensko, Švajčiarsko a Švédsko, kým do prvej patrí Kanada, Fínsko, Česká republika a Nemecko.

Američania sa tento rok chcú odraziť po historicky najhoršom výsledku na majstrovstvách sveta žien do 18 rokov v roku 2023.

Sidney Wolfe je reportér pre The Rink Live, ktorý sa zaoberá predovšetkým mládežníckym a stredoškolským hokejom. Do tímu sa pripojila v novembri 2021 a na St. Cloud State University vyštudovala masovú komunikáciu a vedľajšiu štúdiu písania a rétoriky.