Tím GB bol vybraný na Európsky olympijský festival mládeže v roku 2023

Niektoré z budúcich plaveckých hviezd Veľkej Británie boli vybrané do tímu GB na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) 2023.

Multišportová súťaž sa koná v slovinskom Maribore od 23. do 29. júla a zúčastní sa na nej viac ako 3000 športovcov zo 48 európskych krajín, ktorí budú súťažiť v 11 olympijských športoch.

Tím GB bude reprezentovať v piatich športoch 39 športovcov, z toho 16 plavcov.

Deväť z týchto plavcov má klub so sídlom v Anglicku a má niekoľko programov Swim England Talent, keďže chcú od roku 2022 vylepšiť druhé miesto Veľkej Británie v tabuľke plaveckých medailí.

Na minuloročnom podujatí získal 16-členný tím počas piatich súťažných dní 10 medailí so štyrmi zlatými, dvoma striebornými a štyrmi bronzmi.

EYOF hrajú dôležitú úlohu pri rozvoji mladých britských športovcov, poskytujú významné skúsenosti z multišportových podujatí a vedú ich k dosiahnutiu ich olympijských ambícií.

Niekoľko športovcov, ktorí súťažili na EYOF, pokračovalo v súťažiach na olympijských hrách vrátane dvojnásobnej olympijskej víťazky v plávaní Rebeccy Adlingtonovej.

„Dôležitý východiskový bod“

Medzi britským kontingentom sú plavkyne Sheffield City Phoebe Cooper a rodáčka zo Salfordu Amelie Blockage, ktoré boli súčasťou úspešného mládežníckeho tímu Swim England na marcovú Veľkú cenu Švédska.

Cooper je späť v zostave po zisku troch medailí – jednej z každej farby – na minuloročnej súťaži na Slovensku, zatiaľ čo Blocksage vstúpi do súťaže po svojom veľkom medzinárodnom debute za Veľkú Britániu na Majstrovstvách Európy juniorov len dva týždne pred turnajom. Majstrovstvá Európy. Stalo sa.

Cooper o svojom výbere povedala, že sa teší na to, že bude stavať na svojich skúsenostiach z minuloročného podujatia: „Je skvelé byť opäť súčasťou tímu EYOF – minulý rok to bola skvelá súťaž.

READ  Francúzske otváracie výsledky | Šport

„Držali sme spolu ako tím a vďaka tomu ste mali pocit, že tím GB je za vami.

„Naozaj sa teším na tohtoročné podujatie, kde môžem stavať na svojich minulých skúsenostiach. Dúfam, že celému tímu sa v súťaži bude dariť.“

Georgina Harland, MBE, šéfka misie v tíme GB povedala: „To, že som bol vybraný reprezentovať tím GB, je veľmi špeciálny moment a som si istá, že 39 mladých športovcov vybraných na účasť na EYOF toto leto využije túto vzrušujúcu príležitosť a využije ju ako dôležitým odrazovým mostíkom v ich živote.“ budúce športy.

„Maribor bude skvelým podujatím a teším sa, že v júli uvidím všetkých športovcov predviesť svoje najlepšie výkony.“

Môžete si pozrieť úplné oznámenie tímu GB tu Viac o súťaži EYOF sa dozviete tu Webová stránka udalostí.