The Late Show for the Belgian Boys získava pol bodu; Francúzsko a Ukrajina valcujú ako Švajčiari a Česi: Európska hokejová federácia

Belgickí chlapci dosiahli bláznivý finiš, keď sa stali prvým tímom, ktorý sa kvalifikoval do semifinále majstrovstiev Eurohockey U18 v Krefelde, kde porazili Nemecko. Škótsko si udržalo nádej na prežitie potvrdením zostupu Rakúska.

Na šampionáte II-A boli Francúzsko a Ukrajina posledné dva tímy, ktoré dosiahli úplné rekordy po tom, čo vyhrali tretí zápas za sebou.

V turnaji II-B sa Česko a Švajčiarsko prebojovali do štvrťfinále solídnymi výhrami. Tu je súhrn dnešných udalostí:

deti

Majstrovstvá Európy v hokeji hráčov do 18 rokov (Krefeld, Nemecko)

Skupina A

Škótsko 2 Rakúsko 1

Škótsko posilnilo ich nádej na vyhnutie sa zostupu, keď porazilo Rakúsko 2:1, čo potvrdilo, že v roku 2025 bude hrať v druhej lige.

Všetky góly padli v závere zápasu 11 minút po tom, čo Škótsko v tretej štvrtine zadržalo spŕšku rohových kopov z fialovej náplasti od Rakúšanov. Závar prelomil jemnou strelou Andrew Loeb z pravého okraja kruhu.

O dve minúty neskôr Oliver Wilson napálil loptu do siete a viedol 2:0. Rakúsko sa vrátilo gólom Benedicta Messela, keď ubehol čas, ale nestačilo to.

Škótsko teraz musí počkať na výkon Írska proti Nemecku, aby zistilo, či prežije.

Belgicko 3 Nemecko 2

Belgicko strelilo dva góly v posledných troch minútach, aby ukončilo postup do semifinále a získalo prvé miesto na čele skupiny, keďže neskoro prekvapilo Nemecko.

Nemci sa dvakrát v zápase dostali do vedenia gólmi Lucasa Kossela, najskôr v 14. minúte, potom opäť v 55. minúte, keď strelil opäť gól Maren van Hiel.

Jean Clouten však vyrovnal na 2:2 a Hugh Molinar skóroval v poslednej minúte a spečatil tak pamätné víťazstvo. V prípade Nemecka by sa takmer určite kvalifikovali do semifinále okrem 12-gólovej prehry s Írskom. Hrajú vo štvrtok o 15:30 s Rakúskom proti Belgicku o 15:45.

READ  Vyznamenaný najlepší dobrovoľník - spectator.sme.sk

Na ostatných miestach bude skupina B tiež hrať finále so všetkými semifinálovými miestami a miestami na zostup vo štvrtok potvrdenými.

Majstrovstvá EuroHockey U18 II-A (Alanya, Türkiye)

Francúzsko pokračovalo v perfektnej jazde, keď ukončilo víťaznú sériu Türkiye skóre 5:0 v Alanyi. Dva góly v jednej minúte boli rozhodujúce, pretože Arthur Morcret a Erwin Rosier skórovali v priebehu niekoľkých sekúnd a v 19. minúte viedli 2:0. Potom ukázali svoju vyrovnanosť, keď Rosier pridal druhý gól a Guillaume Pioli skóroval dvakrát pri zomieraní. minút.

Chorvátsko dosiahlo prvé víťazstvo v súťaži, keď zdolalo Fínsko 7:0. Nakoniec zložili po primerane tesnej hre v prvých troch štvrtinách; Fran Nemčić a Ivan Swic viedli Chorvátov po polčase 2:0, ale vyrovnanie im úplne uniklo, keď malo Fínsko v záverečných fázach problémy s kartami.

Ukrajina dosiahla tretie víťazstvo v rade víťazstvom 11:1 nad Bulharskom. Tri góly v prvých 11 minútach – dva od Dmytra Mikhalčuka – pričom šesť padlo v posledných 18 minútach, keď Bulharsko nestačilo.

Štvrtok je dňom oddychu, kým sa oba tímy v piatok vrátia do hry, pričom o prípadnom titule medzi Ukrajinou a Francúzskom sa rozhodne najskôr na súde.

Majstrovstvá EuroHockey U18 II-B (Swansea, Wales)

Švajčiarsko a Česká republika potvrdili postup do semifinále výhrami nad Luxemburskom a Slovenskom, aby uzavreli skupinu A.

Pre Švajčiarov ich po historicky prvom víťazstve v súťaži do 18 rokov zatlačilo Luxembursko na limity. Ludovic Masset sa presadil rohovým kopom v 18. minúte a udržali sa až do druhého polčasu.

Hetrik Mattia Ribodeaua v druhom polčase otočil situáciu, keď vyrovnal zo zásahu a následne v 42. a 60. minúte zaznamenal rohové kopy.

Česi si postup do štvrťfinále zabezpečili pohodlným víťazstvom 14:1 nad susedným Slovenskom, keď v prvej štvrtine strelili šesť gólov.

READ  News feed: 250 ľudí s prepojením na Slovensko chce opustiť Afganistan

Wales sa dostal na čelo B-skupiny vďaka výhre 4:1 nad Litvou a spolu s Talianskom postúpil v Swansea do semifinále.

Morgan Sumner otvoril skóre v prvom polčase a do dvoch minút po reštarte zvýšil Alex Starling na 2:0.

Ďalšie útoky od Adama Thwaiteho a Patricka Cradena dnes vyčerpali, Povilas Cienkevicius našiel útechu v posledných minútach.

Vo štvrtok je oddychový deň, keďže v piatok sa Wales stretne s Českom a Švajčiarskom a v sobotu si zahrá s Talianskom o postup do finále.