Taliansko rozdrví Severné Macedónsko 5:2, aby si udržalo nádej na účasť na majstrovstvách Európy 2024

Istanbul

Taliansko porazilo Severné Macedónsko 5:2, aby si zachovalo nádej na účasť na piatkovom turnaji Euro 2024 v deviatom týždni kvalifikačných zápasov na Euro 2024.

Taliansko prelomilo patovú situáciu hlavičkou Mattea Darmiana v 17. minúte, zatiaľ čo Federico Chiesa skóroval z veľkej vzdialenosti a zdvojnásobil vedenie v 41. minúte na Stadio Olimpico v Ríme.

O sedem minút neskôr skóroval Chiesa opäť úchvatným gólom pravačkou.

Jorginho v 40. minúte nepremenil pokutový kop od Panenku.

Jani Atanasov hlavou upravil na 3:1 pre Severné Macedónsko v 52. minúte. V 74. minúte opäť skóroval Atanasov a znížil na jeden gól.

Giacomo Raspadori skóroval razantnou strelou ľavačkou a v 81. minúte strelil štvrtý gól Talianska z ľavej strany pokutového územia.

Stephan El Shaarawy prišiel z lavičky v 76. minúte, aby pridal gól v nadstavenom čase.

S 13 bodmi sú Taliansko a Ukrajina šesť bodov za Anglickom, lídrom C-skupiny, ktorý sa už kvalifikoval na Euro 2024.

Severné Macedónsko je so siedmimi bodmi štvrté.

Turecko, Španielsko, Škótsko, Francúzsko, Anglicko, Belgicko, Rakúsko, Portugalsko, Maďarsko, Slovensko a hostiteľské Nemecko si už zabezpečili účasť na Euro 2024.

Okrem toho sa Albánsko a Dánsko kvalifikovali na turnaj budúceho leta po výsledkoch deviateho kola.

Fínsko – Severné Írsko: 4:0

Webová stránka agentúry Anadolu obsahuje iba časť správ poskytovaných predplatiteľom systému AA News Broadcast System (HAS), v stručnej forme. Kontaktujte nás pre možnosti predplatného.

READ  Rebek z Cape Bretton Eagles je nadšený, že bude tento týždeň viesť Slovensko na majstrovstvách sveta v hokeji hráčov do 18 rokov