Taliansko, Nigéria, Brazília a Kolumbia sa kvalifikujú na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov | Správy

Buenos Aires, Argentína (AP):

10-členný tím Talianska, Nigérie, Kolumbie a Brazílie sa včera kvalifikoval do štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov.

Hostiteľská Argentína prehrala 2:0 s Nigériou pred takmer 30 000 fanúšikmi v San Juane, čím sa skončila nečakaná sezóna. Taliansko vyradilo Anglicko víťazstvom 2:1 vďaka neskorému gólu z penalty.

Brazília porazila Tunisko 4:1 napriek tomu, že ako hráč prehrávala celý druhý polčas, a Kolumbia viedla nad Slovenskom 5:1 tromi gólmi v priebehu štyroch minút.

Nigéria sa v ďalšom kole stretne s Ekvádorom alebo Južnou Kóreou.

Brazília sa vo štvrťfinále stretne s Izraelom a Kolumbia s Talianskom.

Argentína sa nedostala na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov ako jedna z favoritov. Argentína, ktorú trénuje Javier Mascherano, sa spočiatku nekvalifikovala a miestenku na turnaj si zabezpečila až vtedy, keď nahradila Indonéziu ako hostiteľ. Očakávalo sa, že posilní silnú domácu podporu po titule Majstrovstiev sveta seniorov.

Ale po tom, čo Argentína počas celého zápasu nevyužila niekoľko šancí, Nigérijčania ich v druhom polčase dvakrát potrestali. Gólový kop sa skončil chybou obrany a vyloženou príležitosťou pre Ibrahima Mohameda, ktorý skóroval v 61. minúte.

Argentína pokračovala v tlaku a dvakrát udrela do dreva. Neskorý protiútok Nigérie ukončil pred záverečným hvizdom hlavičkou Rilwanu Halliru Sarkey.

„Odohrali sme skvelý zápas,“ povedal Mascherano v televíznom pozápasovom rozhovore. „Vedeli sme, že ak urobíme nejaké chyby, pravdepodobne budeme musieť zaplatiť, a bohužiaľ, tieto dve chyby, ktoré sme urobili, sme dostali dva góly.“

Taliansko začalo proti Anglicku razantne a skórovalo už v ôsmej minúte po sérii rýchlych prihrávok, ktoré si pred brankára postavil Tommaso Baldanzi. Anglicko vyrovnalo gólom Alfieho Devina z tesnej blízkosti v 24. min.. Patová situácia nastala v La Plata, jednom z najchudobnejších miest turnaja.

READ  Poľsko, Maďarsko a Slovensko uvalili zákaz na ukrajinské obilniny

Ale rozhodnutie, ktoré bolo preskúmané videom takmer na plný úväzok, dalo Taliansku šancu. Cesare Casadey sa presadil a strelil svoj piaty gól na turnaji, aby si zabezpečil víťazstvo a dostal Talianov dopredu.

Predtým Marcos Leonardo otvoril skóre Brazílie v 11. minúte zo značky pokutového kopu, čo bol jeho štvrtý gól na turnaji. A Andre Santos pridal na 31. sekundu zblízka.

Krátko pred polčasom bol vylúčený obranca Robert Renan a väčšinu druhého polčasu malo iniciatívu Tunisko, no Brazília skórovala dvakrát v nadstavenom čase cez Matheusa Martinsa a Santosa.