Svet mládeže: Brankár Adam Gagan zastavil 28 striel, keď Slovensko zdolalo Lotyšsko 3:0

Obsah článku

Moncton, NB – Brankár Adam Gagan dostal výluku, keď Slovensko zdolalo Lotyšsko 3:0 v piatok na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji.

Philip Messar, v prvom kole draftu z Montrealu Canadiens, viedol slovenskú ofenzívu gólom a asistenciou, zatiaľ čo Alex Černík a Simon Nemec, celkovo druhý tohtoročný draft NHL od New Jersey Devils, skórovali. .

Gagan, ktorý hrá za Chippewa Steel v Severoamerickej hokejovej lige, predviedol 28 zákrokov, zatiaľ čo lotyšský brankár Patricks Berzins zastavil 23 z 25 striel, ktorým čelil.

Tretí gól Slovenska strelil do prázdnej brány Misar.

Slovensko sa víťazstvom posunulo do baráže so Spojenými štátmi o druhé miesto v B-skupine s dvoma víťazstvami a prehrou. Fínsko je po dvoch víťazstvách a prehre po predĺžení na prvom mieste.

Lotyšsko skončilo v B-skupine na poslednom mieste so ziskom jedného bodu zo štyroch zápasov a v najlepšom z troch zostupových zápasov s Rakúskom, ktoré sa začne v pondelok v Halifaxe.

Slováci dohrali sobotňajší skupinový zápas proti Švajčiarsku.

Nemecko 4 Rakúsko 2

HALIFAX – Philipp Krenning a Roman Kechter strelili gól a asistenciu a priviedli Nemecko k prvému víťazstvu na turnaji, keď zdolali Rakúsko 4:2.

Za Nemcov skórovali aj Thomas Heigl a Leon van der Linde, ktorí sa zotavili zo stredajšej prehry s Kanadou 11:2. Nikita Kwab predviedol 31 zákrokov.

Ian Scherzer a Jonas Döbnig strelili prvé dva góly Rakúska na turnaji. Michael Sicher kapituloval tri góly z 10 striel a potiahol v prospech Thomasa Pfarmeiera.

Pfarrmaier zastavil 13 zo 14 striel Rakúšanov, ktorí nezvíťazili.

Nemecko je na štvrtom mieste v A-skupine s tromi bodmi v troch zápasoch a v sobotu sa stretne s Českom, kde uzavrie predkolo. Rakúsko medzitým skončilo na poslednom mieste skupiny s nulou bodov zo štyroch zápasov.

READ  Výročie: ​​Kráľ Willem-Alexander je už 10 rokov na tróne

Výhry podľa pravidiel na turnaji majú hodnotu troch bodov, víťazstvo v predĺžení má hodnotu dvoch bodov a prehry po predĺžení majú hodnotu jedného bodu.