Švédsko 1:0 Slovensko: Penalta od Emila Forsberga posunula Švédsko do silnej pozície v skupine E Euro 2020 | futbalové správy

Neskorá penalta Emila Forsberga posunula Švédsko do silnej pozície na to, aby sa kvalifikovalo do osemfinále Euro 2020 víťazstvom 1:0 nad Slovenskom v Petrohrade.

Po slabom prvom polčase, najhorších 45 minútach hry na turnaji, Švédsko zvýšilo skóre v druhom polčase, keď sa Martin Dúbravka parádne zastavil po hlavičke Ludwiga Augustinssona.

Potom brankár Newcastlu Dúbravka nepremenil pokutový kop a po faule postavil striedajúceho Robina Quaisona do pokutového územia, čím umožnil Forsbergovi postúpiť a skórovať (77).

Štyri body Švédsku by mali stačiť na postup do osemfinále, zatiaľ čo Slovensko, ktoré má na konte tri, to bude musieť stihnúť pred záverečným súbojom E-skupiny so Španielskom.

Hodnotenie hráčov

Švédsko: Olsen (6), Lustig (6), Lindelof (6), Danielson (6), Augustinson (6), Olson (5), Ekdal (5), Larsson (6), Forsberg (6), Berg (6), Izák (7)

Subs: Clayson (6), Quaison (7), Svensson (NA), Bengtson (NA), Kraft (NA)

Slovensko: Dúbravka (6), Bikarik (6), Šatka (6), Škriniar (6), Hobokan (5), Kuka (7), Hrosovský (5), Kocelník (5), Hamšík (6), Mack (6), Doda (6)

Subs: Harraslin (5), Wes (NA), Bennis (NA), Doris (NA), Hankow (NA)

muž zápasu: Alexander Izák

Ako sa Švédsku napokon podarilo streliť dôležité víťazstvo

Prvý polčas bol smrtiaci, chýbali čisté šance a veľa kvality, pričom Slovensko vedelo, že remíza takmer zaručí postup do osemfinále.

Švédsko, ktoré pri remíze proti Španielsku zaznamenalo po 31 minútach viac prihrávok ako za celých 90 minút, ukázalo v útočnom pásme veľmi málo, zatiaľ čo Marek Hamšík viedol Slovensko z hranice pokutového územia.

Aj rozhodca toho mal dosť, keďže prvý polčas bol prerušený bez predĺženia.

Švédsko ale po prestávke opäť ožilo, Slovensko sedelo vzadu. Najprv Dúbravka parádnym zákrokom odmietla dlhú hlavičku Augustinsona z podania Seba Larssona, potom sa po rohu z rohového kopu presadil obranca Marcus Danielson.

obrázok:
Prihrávka Slovenska Milana Škriniara pod tlakom Švéda Christophera Olssona

Impozantný Alexander Isaacs sa snažil vynútiť si úvodný gól, mieril nad brvno po centri Mikaela Lustiga, potom sa popasoval s nie menej ako štyrmi výzvami, než ho odvrátil blízko Dúbravka na hranici pokutového územia, pretože by to bol jeden z turnajov. doterajších gólov.

READ  Správy z tímu Manchester United: Zoznam zranení a suspendácií proti Manchestru City

Novinky z tímu

Slovensko urobilo dve zmeny v zostave, ktorá zdolala Poľsko 2:1, keď sa Hrumada a Haraslin stiahli a nahradili ich Hrosovský a Kocelník.

Švédsko sa v pondelok nezmenilo od bezgólovej remízy so Španielskom.

Napriek skvelej práci Dúbravky to bol brankár, ktorý prispel k otváracej akcii Švédska, keď trafil Quaisona, keď bežal k bráne. Po svojej ľavici správne tipoval Dúbravka, no parádna penalta Forsberga bola pre neho príliš dobrá.

Slovensko muselo zmeniť tempo, väčšinu zápasu sedelo pasívne a aj keď neskoro vyvíjalo tlak na švédsku bránu, vyrovnanie už nenašlo.

Čo povedali manažéri

tréner Švédska jan Anderson: „Je dobré mať po dvoch zápasoch štyri body. Tento rok sme odohrali sedem zápasov a inkasovali len jeden gól. Náš útok si dnes zaslúžil viac, miestami boli fantastické.

„V prvom polčase sme nehrali tak, ako sme chceli. Slovensko napredovalo naozaj dobre a nič nám nedarovalo. V druhom polčase sme padli o zem. Súperi vám to niekedy sťažujú, ale bolo to naozaj dobre, že sme boli schopní kontrolovať hru.“

O Alexandrovi Isakovi: „Je naozaj dobré ho vidieť na ihrisku, je to obrovský talent. Je to mladý hráč, ktorý má stále veľa priestoru na zlepšenie. Myslím si, že od neho môže veľa prísť. Hral naozaj dobre. Dnes .“

Štatistiky Opta

• Švédsko si vo svojich prvých dvoch zápasoch na veľkom turnaji (MS a Euro) už tretíkrát udržalo čisté konto, predtým sa mu to podarilo na MS 2006 a 1974.
  • 88 percent gólov Švédska na európskom šampionáte padlo v druhom polčase zápasov (23/26), čo je najvyššie percento zo všetkých tímov, ktoré na turnaji strelili aspoň tri góly.
  • Slovensku sa v tomto zápase nepodarilo streliť gól, len druhýkrát sa to zatiaľ nepodarilo tímu na Euro 2020 (a tiež Turecko vs. Taliansko). Bolo to prvýkrát v ich 10 zápasoch na veľkých turnajoch (Majstrovstvá sveta a Euro), kedy nedokázali skórovať aspoň jeden v zápase.
  • Šesť driblingov Alexandra Isaaca proti Slovensku; Doteraz najvyšší počet hráčov v zápase na Euro 2020 a najviac pre švédskeho hráča v turnajovom zápase od Thomasa Brolina na Euro 1992 (7 proti Dánsku).
READ  Kanada predbehla Slovensko 6:1 vo Svetovom teste juniorov

Čo bude ďalej?

Posledný zápas v skupinovej fáze Švédska proti Poľsku príde v stredu o piatej hodine večer, Slovensko sa stretne v rovnakom čase so Španielskom.