Summit Nagal z turnaja ATP 250 Sardegna Open

Sumit Nagal zvíťazil v prvom sete, ale vo svojom poslednom zápase 32 v talianskom Cagliari podľahol kolegovi Josifovi Kozalikovi v troch setoch.

India Summit Nagal Sklonil sa od ATP 250 Sardínia je otvorená V talianskom Cagliari po prehre 6: 3, 1: 6, 3: 6 proti Slovensku Jozef Kovalik Utorok.

Bolo to prvé stretnutie dvojice na turnaji ATP Tour. Sumit Nagal a Josik Kovalik sa dostali do hlavnej remízy cez kvalifikáciu.

The Indický tenista Začal dobre a v prvej polovici zápasu zlomil Kovalika a potom si udržal svoje služby až do piateho gemu, ktorý viedol v úvodnom sete 3: 2.

Sumit Nagal potom v šiestom geme stratil svoje podanie a umožnil Slovákom remizovať 3: 3.

Dvadsaťtriročný Nagal však v ďalšom zápase opäť zlomil súpera, potom tretíkrát rozhodujúcim spôsobom prelomil podanie Kovalika, aby vyhral prvý set 6: 3.

V druhom sete odrazil podanie Sumita Nagala, keď sa snažil držať krok so slovenským rytmom, a prerušil trikrát za sebou, aby prehral druhý set 1: 6.

136. Indián, najlepší v krajine na turnaji ATP Tour, pokračoval v zlých službách v rozhodujúcom sete.

Aby vyhral svoj prvý zápas, musel si uložiť tri brejkbaly, ale v ďalšom zápase bol zlomený, keď Kovalik niesol všetko svoje podanie a išlo mu 4: 1.

Aj keď si Sumit Nagal v šiestej hre udržal svoje podanie a v ôsmej hre si zachránil dva body, jeho súper získal dobrú dynamiku a výhodu dostatočne veľkú na to, aby vyradil Indiána.

Joseph Kovalik bude teraz čeliť gruzínskemu tímu Nikoloz Basilashvili V 16. kole.

READ  Slovensko pošle na skládku v roku 2020 rekordne nízke množstvo odpadu - EURACTIV.com