Sumit Nagal opúšťajúci Australian Open

Indický tenista Sumit Nagal čelil drvivej porážke vo dvoch setoch proti Litovčanovi Ricardasovi Perankisovi v rámci súťaží prvého kola, keď chcel opustiť dvojhru mužov na tenisovom turnaji Australian Open.

Nagal, druhý najlepší indický singlista, podľahol Pirankisovi v dvojhodinovom a šesťminútovom zápase na štadióne 17 2: 6, 5: 7, 3: 6. Minulý týždeň 23-ročný mladík prehral. Pri stavebnej udalosti podľahol svetovému číslu 72.

Bolo to jeho tretie grandslamové vystúpenie vo dvojhre mužov, keď súťažil vo vydaniach US Open v rokoch 2019 a 2020. Vyhral prvé kolo US Open vo svojom poslednom vystúpení v hlavnej remíze na významnom turnaji. Bolo to vôbec prvýkrát, čo Indián postúpil po úvodnom grandslamovom turnaji v singli od čias Somdeva Devarmana v roku 2013.

Medzitým sa Rohan Bobana a Devig Sharan stretnú s Indiou Challenge na Australian Open, kde si so svojimi partnermi zmerajú sily vo štvorhre mužov.

Bobana a jeho japonský partner Ben Maclachlan sa v stredu v rámci svojho prvého zápasu stretnú s kórejským duom Nam Ji-sung a Min Kyu-sung, zatiaľ čo Sharan spolu so Igorom Žilincom zo Slovenska sa postavia proti nemeckému duu Kevin Kreowitz a Yanik Hanfman. V úvodnom kole súťaže v ten istý deň.