Stretne sa s Coco Gauffovou, aby vyhral, ​​a v treťom kole prehrá s Taylorom Fritzom

Šiesty deň francúzskych otvorených dverí

Kým prominentný Američan postúpil, ďalší padol v treťom kole French Open 2023.

Nasadená 6. Coco Gauffová sa posunula do štvrtého kola po víťazstve v posledných dvoch setoch trojsetového zápasu proti nenasadenej 16-ročnej Mire Andreevovej. Gauff, ktorý mal len 19 rokov, prehral prvý set v tesnom tajbrejku, ale prekonal posledné dva sety a získal víťazstvo 6(5)-7(7), 6-1, 6-1. Gauffová sa dostala do finále French Open 2022, kde prehrala s Igou Świątekovou.

Gauff vzdal hold mladej Andreeve, ktorá absolvovala prvé grandslamové vystúpenie v kariére.

Gough povedal: „Mira je veľmi mladá a čaká ju veľká budúcnosť. Pamätám si, že som tu hrala ako 16-ročná. Má sa na čo tešiť. Uvidíte medzi nami viac zápasov.“

Taylor Fritz, nasadený č. 9, nedopadol tak dobre. Po úvodnom víťazstve nad 23. Argentínčanom Franciscom Sirendolom, hráč ATP, číslo 8 na svete, prehral posledné tri sety a prehral v piatich setoch 3:6, 6:3, 6:4, 7- 5. Fritz nikdy nepostúpil cez tretie kolo na French Open a iba raz prešiel cez štvrté kolo na Grand Slame.

Američanka Coco Gauffová postúpila do štvrtého kola French Open 2023. (Foto: Clive Mason/Getty Images)

Ako sa darilo ostatným Američanom?

• Kayla Day prehrala so Slovenkou Anou Karolínou Schmidlovou v dvoch setoch 6:1, 6:3.

• Marcos Geron prehral v štyroch setoch s Nicolasom Jarrym z Čile 2:6, 3:6, 7(9)-6(7), 3:6.

• Bernarda Peraová zdolala Talianku Elisabettu Cochiarito v dvoch setoch 6:4, 7(7)-6(2).

Rybakina sa stiahne

Deň 7 sa začal na Roland-Garros smutným koncom pôsobenia Eleny Rybakiny na French Open. Vicemajsterka Australian Open z roku 2023 a šampiónka Wimbledonu z roku 2022 odstúpila zo zápasu v treťom kole so Sarou Sorribes Tormovou po tom, čo povedala, že v Paríži prechladla.

„Včera a predvčerom som sa necítila dobre, takže som dve noci nespala a mala som horúčku,“ povedala. „Naozaj som sa snažil zahriať, ale cítim, že to bolo správne rozhodnutie stiahnuť sa, pretože v týchto podmienkach je naozaj ťažké hrať.“

Rybakina, nasadená štvorka, ťahala osemzápasovú víťaznú sériu, kým sa zo súťaže odhlásila.

READ  Sledujte Švajčiarsko vs. Slovensko: Stream majstrovstiev sveta juniorov – Ako sledovať a streamovať Major League a vysokoškolské športy

Świątek kráča za víťazstvom

Nebolo to žiadne prekvapenie, ale najlepšia nasadená ženská Iga Cheviotek sa prebojovala do štvrtého kola výhrou 6:0, 6:0 nad Číňankou Wang Xinyu. Zápas trval iba 51 minút.

Rod porazí Changa

Nasadený č. 4 z Nórska prehral svoj úvodný set s nenasadeným Číňanom Zhang Zhizhen, ale Ruud našiel svoje miesto, aby vyhral posledné tri sety a postúpil do štvrtého kola 4-6, 6-4, 6-1, 6- 4 víťazstvo. Ruud sa minulý rok dostal do finále French Open a prehral s Rafaelom Nadalom.

Ichevri otravuje ori

Nenasadený Tomás zdolal Martína Etcheverryho, nasadenú pätnástku z Chorvátska Bornu Coriča, v troch setoch 6:3, 7(7)-6(5), 6:2. Dvadsaťtriročný Argentínčan sa na grandslamovom turnaji ešte neprebojoval cez druhé kolo a teraz sa Etcheverry stretne s 27. nasadeným Japoncom Yoshihitom Nishiokom.

Ďalšie pozoruhodné výsledky

• Nishioka porazil Thiaga Siputa Wilda v piatich setoch po víťazstve v posledných dvoch setoch. Nishioka prehrala prvý set a takmer prehrala druhý a prehrala aj tretí set, kým sa zotavila a získala víťazstvo 3-6, 7(10)-6(8), 2-6, 6-4, 6-0.

• Šiesty Ron porazil Gennara Alberta Oliveriho v troch setoch 6:4, 6:1, 6:3. Dvadsaťročná Dánka postúpila do štvrťfinále French Open 2022 a štvrtého kola Australian Open 2023.

• Nasadená 14-tka Beatriz Haddad-Maia sa vrátila po prehratí prvého setu a porazila 23. nasadenú Jekaterinu Alexandrovovú 5-7, 6-4, 7-5.