Steve Holcombe viedol prvý deň EnduroGP Slovakia

Steve Holcomb bol najsilnejší v deň 1 EnduroGP na Slovensku. Jazdec Beta Factory dominoval väčšinu soboty na Geinici.

Po pomalom štarte a ako posledný v prvej desiatke prvých dvoch špeciálnych testov sa Brit dostal do stabilnej jazdy a vyhral šesť z nasledujúcich desiatich špeciálnych testov, pričom nikdy neskončil nižšie ako pätnásť.

Nakoniec mal Holcombe náskok 27,34 sekundy na Andreu Veronu (Gas Gas). Will Ruprecht (Sherco) bol napriek silnému štartu vpredu ďaleko za konkurentmi (vyhral druhý špeciálny test) a skončil s náskokom 1 m 34,56 s.

Traja najlepší jazdci súťažiaci v Enduro 2 (trieda E2, štvrtý Theophile Espinasse (Beta Team Oxomoto Officiel France) bol najlepší v E1. Mikael Persson (Husqvarna), siedmy, bol dominantný v E3. Brad Freeman (Beta Factory) ), Líder majstrovstiev sveta EnduroGP po druhom súkromnom teste.

V Juniore skončil prvý Albin Norbin (Fantic Factory), ktorý porazil Jeda Etchellsa (Fantic Jet Racing) o 43,57 sekundy, zatiaľ čo Thibault Giraudon (Sherco) bol najsilnejší v triede Junior, keď porazil Lea Joyona (Beta) o 30,64 sekundy.

V triede Senior Open udával tempo Andrea Belotti (Motoclub Lago Diseo/KTM) s náskokom 18,90 s pred Martinom Gottwaldom (Husqvarna). Enzo Marshall (fiktívny) bol na konci dňa v Open 4s o 4 minúty 16,41 sekundy rýchlejší ako Caleb Hrons (Team KBS/Husqvarna) a v Open 2s Roland Liszka (KTM) porazil Jiriho Hadka (Sherco) za 17,13 sekundy.