Sprievodca skupinovou fázou kvalifikácie majstrovstiev sveta vo futsale Futsal EURO

Prvýkrát patrí medzi kvalifikácie majstrovstiev Európy vo futsale aj skupinová kvalifikačná fáza, v ktorej osem divízií štyroch tímov hralo do apríla na domácom trávniku i mimo neho.

Víťazi skupiny osem a najlepších šesť finalistov sa pripojí k hostiteľskému Holandsku na finále od 9. januára do 6. februára 2022, zvyšní dvaja finalisti nastúpia od 14. do 17. novembra 2021.

  • Finále sa teraz rozšírilo na 16 tímov a hrá sa každé štyri roky namiesto každých dvoch rokov
  • Cieľom Portugalska je obhájiť titul, ktorý prvýkrát získali v Slovinsku v roku 2018
  • Španielsko získalo sedem titulov (vrátane počiatočných majstrovstiev z roku 1996 pred tým, ako Futsal získal štatút majstra v roku 1999)
  • Na každom finálovom turnaji hrali dvakrát Španielsko, Taliansko a víťaz 1999, Rusko
  • Dúfajú, že vo finále zvíťazia prvýkrát: Albánsko, Arménsko, Bosna a Hercegovina, Dánsko, Fínsko, Gruzínsko, Grécko, Izrael, Lotyšsko, Moldavsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Nórsko, Slovensko, Švajčiarsko.
  • Česká republika, Kazachstan, Portugalsko, Rusko, Srbsko a Španielsko si od 12. septembra do 3. októbra zmerajú sily s hostiteľskou Litvou na majstrovstvách sveta vo futsale 2021 FIFA 2021.

Kvalifikačné skupiny: výsledky a zápasy

Najdôležitejšie udalosti finále 2018 Futsal Championship UEFA

Najdôležitejšie udalosti finále 2018 Futsal Championship UEFA

Skupina A: Chorvátsko, Ukrajina, Dánsko, Albánsko

následky
31. januára: Albánsko 3–10 Ukrajina
30. januára: Dánsko 1-4 Chorvátsko
27. januára: Chorvátsko 4: 1 Albánsko

Kombinácie
3. marca: Chorvátsko vs Ukrajina, Albánsko vs Dánsko
7. marca: Dánsko – Albánsko, Ukrajina – Chorvátsko

7. apríla: Albánsko vs Chorvátsko, Dánsko vs Ukrajina
8. apríla: Ukrajina vs Dánsko (odložené z 27. januára)
10. apríla: Chorvátsko vs Dánsko, Ukrajina a Albánsko

Francúzsko sa vrátilo z priebehu 3: 0 na remízu 4: 4 v Arménsku

Francúzsko sa vrátilo z priebehu 3: 0 na remízu 4: 4 v ArménskuArménsky futbalový zväz

Skupina 2: Rusko, Francúzsko, Gruzínsko, Arménsko

následky
3. februára: Arménsko 4. – 4. Francúzsko
2. februára: Gruzínsko 0-4 Rusko
29. januára: Rusko 6: 0 Arménsko
8. decembra: Francúzsko 4 – 4 Gruzínsko

Kombinácie
5. marca: Gruzínsko vs. Arménsko, Francúzsko vs. Rusko
9. marca: Rusko vs Francúzsko
10. marca: Arménsko vs. Gruzínsko

8. apríla: Arménsko vs Rusko
9. apríla: Gruzínsko vs Francúzsko
12. apríla: Rusko vs Gruzínsko
14. apríla: Francúzsko vs Arménsko

Skupina C: Azerbajdžan, Moldavsko, Slovensko, Grécko

následky
2. februára: Grécko 0-3 Azerbajdžan, Slovensko 4-4 Moldavsko
29. januára: Azerbajdžan 4: 1 Slovensko
28. januára: Moldavsko 3: 1 Grécko

Kombinácie
4. marca: Azerbajdžan vs Moldavsko, Slovensko vs Grécko
7. marca: Grécko vs Slovensko
9. marca: Moldavsko vs Azerbajdžan

8. apríla: Slovensko vs Azerbajdžan
9. apríla: Grécko vs Moldavsko
13. apríla: Moldavsko vs Slovensko
14. apríla: Azerbajdžan vs Grécko

Rumunsko a Srbsko remizovali 2: 2

Rumunsko a Srbsko remizovali 2: 2FRF

Skupina 4: Bosna a Hercegovina, Srbsko, Rumunsko, Severné Macedónsko

následky
3. februára: Srbsko 2-4 Bosna a Hercegovina, Macedónsko 2-2 Rumunsko
28. januára: Rumunsko 2: 2 Srbsko, Bosna a Hercegovina 2: 1 Severné Macedónsko

Kombinácie
4. marca: Rumunsko vs Bosna a Hercegovina
5. marca: Srbsko vs Macedónsko
9. marca: Severné Macedónsko vs Srbsko
10. marca: Bosna a Hercegovina a Rumunsko

8. apríla: Severné Macedónsko vs Bosna a Hercegovina
9. apríla: Srbsko vs Rumunsko
14. apríla: Bosna a Hercegovina vs. Srbsko, Rumunsko vs. Macedónsko

Kazachstan otvoril výhrou 5: 0 nad Maďarskom

Kazachstan otvoril výhrou 5: 0 nad Maďarskomkff.kz

Skupina E: Kazachstan, Bielorusko, Izrael, Maďarsko

následky
3. februára: Maďarsko 2: 1 Bielorusko
9. decembra: Kazachstan 5: 0 Maďarsko
8. decembra: Izrael 0-3 Bielorusko

Kombinácie
28. január: Izrael vs Kazachstan (odložené).

2. marca: Kazachstan vs. Bielorusko
3. marca: Maďarsko s Izraelom
8. marca: Bielorusko vs Kazachstan
10. marca: Izrael vs Maďarsko

6. apríla: Maďarsko vs. Kazachstan, Bielorusko vs. Izrael
13. apríla: Bielorusko proti Maďarsku, Kazachstan proti Izraelu

Cieľom Španielska je znovu získať titul, ktorý stratilo v roku 2018

Cieľom Španielska je znovu získať titul, ktorý stratilo v roku 2018RFEF

Skupina F: Španielsko, Slovinsko, Lotyšsko, Švajčiarsko

následky
2. februára: Španielsko 3: 1 Slovinsko
29. januára: Lotyšsko 0: 1 Slovinsko
8. decembra: Španielsko 7: 0 Lotyšsko, Slovinsko 12: 1 Švajčiarsko

Kombinácie
5. marca: Švajčiarsko vs Lotyšsko
6. marca: Slovinsko vs Španielsko
9. marca: Lotyšsko vs Španielsko, Švajčiarsko vs Slovinsko

8. apríla: Lotyšsko vs Švajčiarsko (odložené o 1. februára).
10. apríla: Švajčiarsko – Španielsko (hrali v Madride, odložené z 29. januára).
12. apríla: Slovinsko vs Lotyšsko, Španielsko vs Švajčiarsko

Skupina G: Taliansko, Belgicko, Fínsko a Čierna Hora

následky
2. februára: Taliansko 7-4 Fínsko, Belgicko 6-2 Čierna Hora
28. januára: Čierna Hora 0-3 Taliansko, Belgicko 3-3 Fínsko

Kombinácie
4. marca: Čierna Hora s Belgickom
5. marca: Fínsko vs Taliansko
8. marca: Fínsko vs Čierna Hora
9. marca: Taliansko vs Belgicko

8. apríla: Belgicko vs Taliansko
9. apríla: Čierna Hora vs Fínsko
13. apríla: Fínsko – Belgicko, Taliansko – Čierna Hora

Portugalsko v úvodnom zápase ťahalo za Poľskom 2: 0 a potom remizovalo dva neskoré góly

Portugalsko v úvodnom zápase ťahalo za Poľskom 2: 0 a potom remizovalo dva neskoré gólyGetty Images

Skupina H: Česko, Portugalsko (obhajca titulu), Poľsko, Nórsko

následky
3. februára: Poľsko 0-3 Portugalsko
1. februára: Nórsko 0-5 Česká republika *
29. januára: Portugalsko 2: 2 Poľsko, Česká republika: 5: 0 Nórsko *

* Zápasy boli zrušené

Kombinácie
5. marca: Portugalsko vs Česko, Nórsko vs Poľsko (hrá sa v Lodži).
8. marca: Poľsko vs Nórsko
10. marca: Česko vs. Portugalsko

9. apríla: Česko vs. Poľsko
11. apríla: Nórsko – Portugalsko (hrá sa v Mafre)
14. apríla: Poľsko vs Česká republika, Portugalsko vs Nórsko

Časy zápasov

8. – 9. decembra 2020
27. januára – 3. februára 2021
2. – 10. marca 2021
Od 6. do 14. apríla 2021

Hem

Ôsmy vicemajster verzus siedmy vicemajster

  • Spiatočný zápas od 14. do 17. novembra 2021.

Uchádzači

  • Tímy, ktoré sa zúčastnili elitného turné FIFA Futsal World Cup: Azerbajdžan, Bielorusko, Chorvátsko, Česko, Fínsko, Francúzsko, Taliansko, Kazachstan, Portugalsko (držitelia), Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Ukrajina
  • Kvalifikácia deviatich víťazných skupín: Albánsko, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Gruzínsko, Maďarsko, Lotyšsko, Moldavsko, Nórsko, Poľsko.
  • Sedem víťazov kvalifikácie: Arménsko, Dánsko, Grécko, Izrael, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Švajčiarsko
READ  Výsluch AKTUÁLNEHO Lučanského bol odložený na koniec dňa: jeho manželka má koronavírus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *