Správa o skupinovej fáze kvalifikácie majstrovstiev sveta vo futsale Futsal EURO

Prvá skupinová fáza kvalifikácie majstrovstiev UEFA vo futsale doma i v zahraničí je ukončená, pričom medzi finále sa po prvý raz potvrdili štyria účastníci.

Víťazi skupiny osem a šesť najlepších najlepších sa pripojí k hostiteľskému Holandsku vo finále od 19. januára do 6. februára 2022. Zvyšní dvaja vicemajstri, Srbsko a Bielorusko, budú hrať o druhé miesto od 14. do 17. novembra 2021.

Kvalifikované tímy

Hostitelia: Holandsko
Víťazi skupín: Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina *, Chorvátsko, Taliansko, Kazachstan, Portugalsko (dopravcovia), Rusko, Španielsko
Šesť najlepších súťažiacich: Fínsko *, Gruzínsko *, Poľsko, Slovensko *, Slovinsko, Ukrajina **

* prvýkrát
** Na základe rozhodnutia dozorného, ​​etického a disciplinárneho orgánu UEFA

Hem

Srbsko vs Bielorusko

Kvalifikačné skupiny: výsledky a zápasy

Najdôležitejšie udalosti finále 2018 Futsal Championship UEFA

Skupina A: Chorvátsko (kvalifikovaný), Ukrajina (kvalifikovaný), Dánsko, Albánsko

  • Chorvátsko sa kvalifikovalo ako víťaz skupiny.
  • Ukrajina sa kvalifikovala ako jedna z najlepších šiestich druhých miest.
Chorvátsko skončilo s maximálnym počtom bodov

Chorvátsko skončilo s maximálnym počtom bodovGetty Images

následky
11. apríla: Chorvátsko 7 – 0 Dánsko
8. apríla: Ukrajina 8-2 Dánsko
7. apríla: Dánsko 2 – 6 Ukrajina (hrá sa v Záporoží), Albánsko 0 – 3 Chorvátsko
7. marca: Ukrajina 2-7 Chorvátsko
4. marca: Dánsko – 2. Albánsko (hrá sa v Tirane)
3. marca: Chorvátsko 2-3 Ukrajina, Albánsko 1-3 Dánsko
31. januára: Albánsko 3–10 Ukrajina
30. januára: Dánsko 1-4 Chorvátsko
27. januára: Chorvátsko 4: 1 Albánsko

Zápas bol zrušený
11. apríla: Ukrajina vs Albánsko

Druhá skupina: Rusko (kvalifikovaný), Gruzínsko (kvalifikovaný), Francúzsko, Arménsko

Rusko v piatok porazilo Arménsko, aby si zabezpečilo prvé miesto

Rusko v piatok porazilo Arménsko, aby si zabezpečilo prvé miestoRFS

  • Rusko sa kvalifikovalo ako víťaz skupiny.
  • Gruzínsko sa kvalifikovalo ako jeden z najlepších finalistov.

následky
14. apríla: Francúzsko 5-1 Arménsko
12. apríla: Rusko 3: 0 Gruzínsko
9. apríla: Arménsko 2 – 5 Rusko a Gruzínsko 3 – 2 Francúzsko
10. marca: Arménsko 2. – 3. Gruzínsko
9. marca: Rusko 5: 1 Francúzsko
5. marca: Francúzsko 2 – 3 Rusko, Gruzínsko 5: 0 Arménsko
3. februára: Arménsko 4. – 4. Francúzsko
2. februára: Gruzínsko 0-4 Rusko
29. januára: Rusko 6: 0 Arménsko
8. decembra: Francúzsko 4 – 4 Gruzínsko

Skupina C: Azerbajdžan (kvalifikovaný), Slovensko (kvalifikovaný), Moldavsko, Grécko

  • Azerbajdžan sa kvalifikoval ako víťaz skupiny.
  • Slovensko sa kvalifikovalo ako jeden z najlepších finalistov.
Azerbajdžanský ekvalizér na poslednú chvíľu na Slovensku si v skupine C pripísal prvé miesto

Azerbajdžanský ekvalizér na poslednú chvíľu na Slovensku si v skupine C pripísal prvé miestoSFZ

následky
14. apríla: Azerbajdžan 4: 0 Grécko
13. apríla: Moldavsko 0-4 Slovensko
9. apríla: Grécko 3. – 3. Moldavsko
8. apríla: Slovensko 1-1 Azerbajdžan
9. marca: Moldavsko 3 – 5 Azerbajdžan
7. marca: Grécko 0-5 Slovensko
4. marca: Azerbajdžan 5-1 Moldavsko, Slovensko 6-0 Grécko
2. februára: Grécko 0-3 Azerbajdžan, Slovensko 4-4 Moldavsko
29. januára: Azerbajdžan 4: 1 Slovensko
28. januára: Moldavsko 3: 1 Grécko

Skupina D: Bosna a Hercegovina (kvalifikovaná), Srbsko, Rumunsko, Severné Macedónsko

Bosna a Hercegovina obsadila prvé miesto v skupine iba za štyri zápasy, aby sa kvalifikovala prvýkrát vo finále

Bosna a Hercegovina obsadila prvé miesto v skupine iba za štyri zápasy, aby sa kvalifikovala prvýkrát vo fináleVidya korfavak

  • Bosna a Hercegovina sa kvalifikovala ako víťazi skupiny.
  • Srbsko vstupuje do zápasov play-off.

následky
14. apríla: Bosna a Hercegovina 1-3 Srbsko a Rumunsko 9-1 Severné Macedónsko
9. apríla: Srbsko 4. – 4. Rumunsko
8. apríla: Severné Macedónsko, 2. – 3. Bosna a Hercegovina
10. marca: Bosna a Hercegovina 5: 0 Rumunsko
9. marca: Severné Macedónsko 1. – 6. Srbsko
5. marca: Srbsko 1: 1 Severné Macedónsko
4. marca: Rumunsko 2 – 3 Bosna a Hercegovina
3. februára: Srbsko 2-4 Bosna a Hercegovina, Macedónsko 2-2 Rumunsko
28. januára: Rumunsko 2: 2 Srbsko, Bosna a Hercegovina 2: 1 Severné Macedónsko

Kazachstan vyhral všetkých šesť svojich zápasov

Kazachstan vyhral všetkých šesť svojich zápasovKFF

Skupina E: Kazachstan (kvalifikácia), Bielorusko (play-off), Maďarsko, Izrael

  • Kazachstan sa kvalifikoval ako víťaz skupiny.
  • Bielorusko sa zúčastňuje zápasov play-off.

následky
13. apríla: Bielorusko 5-2 Maďarsko
11. apríla: Kazachstan 4: 0 Izrael
9. apríla: Izrael 1-4 Kazachstan (hrá sa v Nur-Sultane)
6. apríla: Maďarsko 1-6 Kazachstan, Bielorusko 14-0 Izrael
10. marca: Izrael 1. – 4. Maďarsko
8. marca: Bielorusko 1-6 Kazachstan
3. marca: Maďarsko 3-7 Izrael
2. marca: Kazachstan 5-2 Bielorusko
3. februára: Maďarsko 2: 1 Bielorusko
9. decembra: Kazachstan 5: 0 Maďarsko
8. decembra: Izrael 0-3 Bielorusko

Skupina F: Španielsko (kvalifikácia), Slovinsko (kvalifikácia), Lotyšsko, Švajčiarsko

Najviac bodov získalo Španielsko

Najviac bodov získalo ŠpanielskoRFEF

  • Španielsko sa kvalifikovalo ako víťaz skupiny.
  • Slovinsko sa kvalifikovalo ako jeden z najlepších finalistov.

následky
12. apríla: Slovinsko 5-3 Lotyšsko, Španielsko 14-0 Švajčiarsko
10. apríla: Švajčiarsko 0-8 Španielsko (hrá sa v Madride)
8. apríla: Lotyšsko 4: 1 Švajčiarsko
9. marca: Lotyšsko 1-12 Španielsko, Švajčiarsko 1-11 Slovinsko
6. marca: Slovinsko 1-2 Španielsko
5. marca: Švajčiarsko 2–4 Lotyšsko
2. februára: Španielsko 3: 1 Slovinsko
29. januára: Lotyšsko 0: 1 Slovinsko
8. decembra: Španielsko 7: 0 Lotyšsko, Slovinsko 12: 1 Švajčiarsko

Skupina G: Taliansko (kvalifikácia), Fínsko (kvalifikácia), Belgicko, Čierna Hora

  • Taliansko sa kvalifikovalo ako víťaz skupiny.
  • Fínsko sa kvalifikovalo ako jeden z najlepších finalistov.
  • Belgicko sa stalo prvým tímom, ktorý v kvalifikácii o pohár európskych futsalov UEFA porazil Taliansko (Azzurri vyhrali 34 a remizovali s ostatnými z 35).
Na čele skupiny G bolo Taliansko

Na čele skupiny G bolo TalianskoGetty Images

následky
13. apríla: Fínsko 3: 2 Belgicko, Taliansko 2: 0 Čierna Hora
9. apríla: Čierna Hora 1. – 2. Fínsko
8. apríla: Belgicko 5-4 Taliansko
9. marca: Taliansko 4–1 Belgicko
8. marca: Fínsko 6: 1 Čierna Hora
5. marca: Fínsko 2 – 4 Taliansko
4. marca: Čierna Hora 4: 3 Belgicko
2. februára: Taliansko 7-4 Fínsko, Belgicko 6-2 Čierna Hora
28. januára: Čierna Hora 0-3 Taliansko, Belgicko 3-3 Fínsko

Portugalský šampión bude obhajovať titul v Holandsku

Portugalský šampión bude obhajovať titul v HolandskuAndre Sanano prostredníctvom Portugalského futbalového zväzu

Skupina H: Portugalsko (tehotné, oprávnené), Poľsko (kvalifikované), Česká republika, Nórsko

  • Ako prvá skupina sa kvalifikovalo Portugalsko, ktoré porazilo Nórsko.
  • Poľsko sa kvalifikovalo ako jeden z najlepších druhých miest.

následky
14. apríla: Poľsko 8-5 Česká republika, Portugalsko 4-0 Nórsko
12. apríla: Nórsko 1 – 7 Portugalsko (hrá sa v Mafre).
9. apríla: Česko 3-3 Poľsko
9. marca: Česko 1-5 Portugalsko (hrá sa v Lodži)
8. marca: Poľsko 4: 1 Nórsko
6. marca: Portugalsko 3: 3 Česko (hrá sa v Lodži)
5. marca: Nórsko 0-3 Poľsko (hrá sa v Lodži)
3. februára: Poľsko 0-3 Portugalsko
1. februára: Nórsko 0-5 Česká republika *
29. januára: Portugalsko 2: 2 Poľsko, Česká republika: 5: 0 Nórsko *

* Zápasy boli zrušené

  • Finále sa teraz rozšírilo na 16 tímov a hrá sa každé štyri roky namiesto každých dvoch rokov
  • Cieľom Portugalska je obhájiť titul, ktorý prvýkrát získali v Slovinsku v roku 2018
  • Španielsko získalo sedem titulov (vrátane počiatočných majstrovstiev z roku 1996 pred tým, ako futsal dosiahol štatút šampionátu v roku 1999)
  • Na každom finálovom turnaji hrali dvakrát Španielsko, Taliansko a víťaz 1999, Rusko
  • Nie predtým kvalifikovaní: Albánsko, Arménsko, Bosna a Hercegovina, Dánsko, Fínsko, Gruzínsko, Grécko, Izrael, Lotyšsko, Moldavsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Nórsko, Slovensko, Švajčiarsko
  • Česká republika, Kazachstan, Portugalsko, Rusko, Srbsko a Španielsko si od 12. septembra do 3. októbra zmerajú sily s hostiteľskou Litvou na majstrovstvách sveta vo futsale 2021 FIFA 2021.

Uchádzači

  • Tímy, ktoré sa zúčastnili elitného turné FIFA Futsal World Cup: Azerbajdžan, Bielorusko, Chorvátsko, Česká republika, Fínsko, Francúzsko, Taliansko, Kazachstan a Portugalsko (držitelia), Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Ukrajina
  • Deväť víťazných kvalifikačných skupín: Albánsko, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Gruzínsko, Maďarsko, Lotyšsko, Moldavsko, Nórsko, Poľsko.
  • Sedem víťazov kvalifikácie: Arménsko, Dánsko, Grécko, Izrael, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Švajčiarsko
READ  Kam môže ísť? Jennifer Lopez vyzerá úplne nahá, vzhľad vyráža dych - urobila sexi šou - kokteil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *