Správa ATP: Nikoloz Basilashvili zmaril v Cagliari päť herných bodov

Štvrtý nasadený Nikoloz Basilashvili prekonal prvú prehru v skupine a zo zápasu unikol piatim bodom, keď v stredu v antuke Sardina Open v talianskom Cagliari v druhom kole porazil Josepha Kovalika.

Aj napriek tomu, že v záverečnom sete finišoval na konečných 3: 0, poslal Gruzínec nakoniec Kovalikovi 4: 6, 6: 4, 7: 5 v zápase, ktorý trval 2:59.

Basilašvili vyhral štvrtý zápas tretieho setu, potom prelomil podanie slovenského súpera na 2: 3, potom stratil svoje podanie a prehral 2: 4.

Kovalik opäť prerušil službu a potom ju porazil, aby vyrovnal na 4: 4, ale Kovalik deviaty gem vzal 4: 5. Basilašvili vyrovnal na 5: 5, v 24-bodovom zápase unikol o päť bodov. Po opätovnom brejku Kovalika v jedenástom zápase odišiel Basilašvili bez uznania bodu v rozhodujúcom finále.

V ďalších zápasoch druhého kola porazil nasadený Američan Taylor Fritz Slováka Andre Martina 6: 2 7: 6 (4) a Nemec Jan Lennard Struve, piaty nasadený tím, zvíťazil nad Britom Liamom Brodym 6: 4 6: 2 a Slovincom. Eljaz Biden porazil Bielorusa Igora Gerasimova 6: 4 a 7: 6 (5).

Andalúzia otvorená

Najlepšie nasadený Pablo Carreno Busta zvíťazil nad španielskym krajanom Mariom Villelou Martinezom 7: 6 (2) 6: 3 za 1 hodinu a 38 minút, aby sa dostal do štvrťfinále v španielskej Marbelle.

Carino Busta, zaradený na 15. miesto na svete, sa snaží získať svoj prvý domáci šampionát po získaní ďalších štyroch titulov v kariére.

Ďalším víťazom v druhom kole sa stalo juhokórejské siedme nasadené mužstvo Sunwoo Kwon, ktoré zvíťazilo nad argentínskym Facundom Bagnesom 6: 1, 6: 3. Štvrté semeno Španielska Albert Ramos Vinolas, ktorý predstihol Litovčana Ricardasa Peranquesa 6-3 4-6 6-3. A Slovensko Norbert Gombos, ktorý je na ôsmom mieste, Argentínčan Federico Delbonis 5-7, 7-6 (4) a 7-6 (1).

READ  Formula 1: Strašná nehoda Romana Grosjeana na Veľkej cene Bahrajnu