Správa ATP: Nicolas Jarry sa ujíma vedenia v Cordobe | Šport

Nicolas Jarry, čílsky nováčik, prišiel zozadu a v pondelok v prvom kole Open Córdoby (Argentína) zvíťazil nad Španielom Jaume Munnarom 5-7, 7-6 (5), 6-4.

Munnar v druhom sete podával na zápas 6: 5, ale Gary sa zlomil a potom v tajbrejku poskočil na vedenie 6: 2. Munnar zachránil tri stanovené body predtým, ako Gary prepol štvrtý, aby vyrovnal stav zápasu.

Munnar viedol v konečnom sete 3: 1, kým Gary dvakrát prerušil svoje podanie, aby si zaistil víťazstvo.

V jedinom ďalšom dnešnom remízovom zápase zvíťazil Slovák Joseph Kovalik nad Kolumbijčanom Danielom Ilahi Jalanom 6: 2 1–6 6: 3.

Dobytie južného Francúzska

Iba jeden z troch francúzskych hráčov zvíťazil v úvodnom kole vo francúzskom Montpellier.

Šiesty nasadený Francúz Ugo Humbert porazil Slováka Norberta Gumbosa 6: 3 7: 6 (3), taliansky siedmy nasadený Lorenzo Sonigo však porazil Francúza Huga Gastona 6: 3, 6: 7 (9), 6. 1. 1. Sonego nedokázalo zabrať výhoda zápasu v druhom sete tajbrejku, ale tretí set prekonal za 36 minút.

V jedinom zápase, v ktorom boli hráči bez registrácie, zvíťazil Američan Sebastian Korda nad Francúzom Joe-Wilfriedom Tsongom 6: 4, 6: 2.

Singapurské otvorené tenisové majstrovstvá

Piaty nasadený Japonec Yoshihito Nishioka stabilne pokračoval v podaní a v prvom kole v Singapure zvíťazil 6: 2 3-6: 6 nad Američanom Michaelom Mohom.

Moh mal rozhodujúcu výhodu v esu (11-1), ale Nishioka mala lepší pomer prvého podania (73% – 67%) a čelila iba dvom brejkbalom a jeden z nich zachránila. Mmoh môže uložiť iba 7 z 10 bodov prerušenia.

Adrian Andreev z Bulharska zvíťazil nad siedmym nasadeným Lloydom Harrisom z Juhoafrickej republiky 1: 6, 6: 3, 6: 4. Ďalšími víťazmi prvého kola sa stali Američan Maxime Cressey, Japonec Taro Daniel a Austrálčan Alexei Bopyrin.