Spojené štáty rozčúlili obhajcu titulu Fínsko na majstrovstvách sveta v hokeji a Česi vytlačili Slovensko

Tlačová agentúra

TAMPERE, Fínsko – Spojené štáty americké porazili obhajcu titulu Fínsko 4:1 a otvorili tak v piatok majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

Dva góly strelil Alex Tosh, gól a dve asistencie si pripísal Drew O’Onnor, vedúci Američan Cutter Gunther a brankár Casey Dissmith zaznamenal v Tampere 23 striel.

Timo Hartikainen v napätom zápase viedol koncom prvého polčasu hostí 1:0, kým Ganther v druhom polčase z ľavého kruhu vyrovnal.

O’Çonnor a Tuch dokončili rely v polovici posledného stintu. Svoj druhý gól strelil do prázdnej brány Toch.

V Rige Mackenzie Wiegger strelil gól a pridal dve asistencie a viedol Kanadu, keď vo svojom úvodnom zápase zdolala domáce Lotyšsko 6:0.

Lawson Krause, Scott Lawton, Samuel Blais, Joe Felino a Jack McBain mali každý jeden cieľ zabezpečiť si druhé miesto v roku 2022. Samuel Montembolt predviedol 23 zákrokov, aby skončil.

Ľudia čítajú aj…

Česko zdolalo Slovensko 3:2 aj v Rige.

Oscar Lindberg strelil jediný gól v napínavom zápase Švédska, ktorý v Tampere zdolal Nemecko 1:0.

Fínsko a Lotyšsko budú hostiť turnaj po tom, čo Rusko zbavilo hostiteľských práv kvôli vojne na Ukrajine. Tampere bolo jedným z hostiteľských miest minulý rok a Riga bude hostiť v roku 2021.

Rusko a jeho spojenec Bielorusko sú už druhý rok po sebe vylúčené z turnaja.

READ  Viac ako 90% pacientov COVID-19 hospitalizovaných na Slovensku pochádza z Veľkej Británie