Spojené štáty americké zdolali Slovensko v semifinále majstrovstiev sveta mužov do 18 rokov

USA si v čase 4:16 úvodnej časti vytvorili náskok, ktorý sa ešte nikdy nevzdali. Ryan Leonard (Amherst, MA) Vyviezol puk z rohu obranného pásma a rýchlo prihral Gabe Perrault (Hinsdale, Illinois). Jazdil svoje predĺžené prihrávky bude Smith (Lexington, MA) v úniku a jeho strelu vyrazil pod rukavicu slovenského brankára Samuela Urbana.

Počas akcie 4v4 brániaci muž Cole Hutson (Barrington, IL) skĺzol okolo obrancu a strelou ponad Urbanovo rameno zvýšil vedenie na 2:0. Oliver Moore (Moundsview, Minnesota) a Drew Fortescue (Pearl River, NY) zaznamenal dve asistencie pri prvom góle Hutsona na turnaji s časom 5:42 na hranie v tejto tretine.

Smith zvýšil vedenie na 3-0 po presilovke, pričom do prvého zostávalo 34 sekúnd. Prijal prihrávku od Perreaulta na ľavý bod, zaváhal, zmenil strelecký uhol a prudkou strelou vystrelil do vzdialenejšieho horného rohu. Zeev Boom (San Diego, CA) asistoval pri skóre na svoj piaty bod.

Len :50 V strednom frame zakončil Smith nájazd 3v2 jedným časovačom z ľavého krídla a skompletizoval tak svoj hetrik. Leonard vstúpil do priestoru a pustil ho, keď sa Hutson vrútil do prielezu. Použil falošné rameno, aby nakreslil brankára a posunul ho Smithovi, ktorý strelil deviaty gól Svetovej série.

Salvatore Gozo (Old Tappan, NJ) trafil svoj druhý gól na turnaji ostrým uhlom zápasníka na nič netušiaceho Urbana. S pomocou Danny Nelson (Maple Grove, MN) a Fortescu, strela Guzza skĺzla, keď sa brankár snažil zbierať hokejku po strate v rohu.

Slovensko sa dostalo na palubovku v čase 8:44, keď sa Dalibor Dvorski pripojil z tesnej blízkosti po tom, čo Augustine prekonal prvé dve zastávky v sekvencii. Tím USA viedol po 40 minútach 5:1.