Spojené štáty americké porazili Španielsko a v semifinále Pohára Billie Jean Kingovej proti Rusku | tenisové novinky

Praha: FrancúzskoPanovanie ženskej tenisovej majsterky sveta ukončilo v stredu Rusko, ktoré si zahrá v semifinále Pohára Billie Jean Kingovej proti Spojeným štátom.
Rusko porazilo Francúzsko 2:1 a Spojené štáty zdolali Španielsko 2:1 a tiež si pripísali postup do semifinále vynoveného Fed Cupu.
Rusko sa muselo vrátiť z neskorého zápasu, pretože Clara Borrell ohromila Jekaterinu Alexandrovovú 3-6, 6-4, 6-3 vo svojom prvom zápase na gume dňa.
Anastasia Pavľučenkovová však v druhom zápase porazila Alize Cornetovú 5-7 6-4 6-2, aby si zabezpečila rozhodujúci bod, ktorý Rusko potrebovalo na víťazstvo v prvom sete a poslalo domov víťazku Fed Cupu 2019 Francúzsko.
Rusko v utorok zdolalo Kanadu 3:0, zatiaľ čo Francúzsko prehralo s rovnakým súperom v pondelok 2:1, čo znamená, že Rusko potrebovalo na postup jeden bod.
Ale Rusky nakoniec porazili obhajkyne titulu, keď Veronika Kudretová a Ľudmila Samsonová vo finále gumovej štvorhry porazili Borrella a Cornetovú 6:2, 6:1.
Pavľučenková a Cornetová tvrdo bojovali o každú loptičku, pričom Pavľučenková posielala trpezlivejšiu a presnejšiu Cornetovú, ktorá po jej úderoch zrýchľovala.
Pavľučenkovová trafila do siete, keď Cornetová vyhrala prvý set, ale bojovala, aby vyrovnala zem, predtým, ako Cornetovú zlomila v rozhodujúcom maratóne najskôr v treťom sete a potom sa vydala za víťazstvom.

„Som veľmi šťastná a som na seba hrdá, pretože si myslím, že to bol skvelý zápas,“ povedala Pavľučenková po malom slávnostnom tanci na ihrisku.
„Bol to veľmi dobrý tenisový zápas, ale čo je najdôležitejšie, myslím si, že to bola od nás oboch úžasná bojovnosť, boli sme ako dva tigre,“ dodala.
Francúzsko začalo svoj deň dobre, keď 77. Borrellová porazila svetovú 32. Alexandrovovú nervovou gumou.
Alexandrovová na začiatku vyzerala presvedčivejšie, no Borrell postupne začala v zápase dominovať, zatiaľ čo Alexandrovová naďalej hromadila fauly a svoje trápenie ukončila dvoma dvojfaulami.
„Je to veľmi špeciálny zápas, bola to moja prvá dvojhra za moju krajinu a som veľmi šťastný, že som mohol vyhrať,“ povedal Borrell.
Vo večernom zápase C-skupiny zvíťazila Sloane Stephensová nad Španielkou Nuriou Barezas Diazovou 6-4, 6-4 a potom Daniel Collins zmietol Sarah Sorribes Tormo 6-1 6-0 len za 59 minút pod dohľadom Billyho Jean Kinga. sám.

Mužstvu USA to stačilo na postup po utorkovej prehre 2:1 so Slovenskom, zatiaľ čo Slováci predtým prehrali so Španielskom 2:1.
Ak Stevens potreboval tri brejky na víťazstvo v prvom sete a štyri na získanie druhého, nebolo absolútne pochýb o tom, že agresívny Collins zasiahne ostatné gumy búrkou.
„Možno to bolo také dobré, ako sa dnes dá,“ povedal Collins, „práve som sa tam dostal, mal som svoju taktiku a dokonale som ju vykonal.“
„Týchto dní nemáš počas roka veľa, takže si myslím, že keď máš tieto dni, si s tým spokojný. Naozaj som sa tešil.“
Španielsko získalo bod útechy, keď Alyona Bolsová a Rebecca Masarová zdolali Caroline Dolehide a Coco Vandewegheovú 6-3, 6-4 v gumovej štvorhre.
V zostávajúcich zápasoch skupinovej fázy sa Austrália stretne s Bieloruskom, Česko vo štvrtok so Švajčiarskom.
Semifinálové zápasy, ktorých sa zúčastnia štyria víťazi skupiny, sa uskutočnia v piatok, finálový zápas v sobotu.