Spojené štáty a Argentína skončili v skupinových kolách majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov perfektne

Buenos Aires, Argentína (AP) – Spojené štáty americké po prvý raz zavŕšili perfektnú skupinovú fázu na MS hráčov do 20 rokov.

Američania zdolali v piatok v San Juane Slovensko 2:0 a dostali sa na čelo druhej skupiny. Pred polčasom z protiútoku skóroval Cady Coyle a v nadstavenom čase pridal druhý gól Niko Tsakiris. Ekvádor skončil druhý v skupine s výhrou 9:0 nad Fidži.

Spojené štáty, ktoré si už zabezpečili miesto vo vyraďovacích kolách, pokračovali vo svojej dominantnej jazde a ukončili play-off tromi víťazstvami z troch zápasov bez inkasovaného gólu. Je to prvýkrát za 17 zápasov na MS do 20 rokov, čo tím USA skončil v skupinovej fáze s bilanciou 3-0-0.

Americký krajný obranca Brendan Craig odohral všetkých doterajších 270 minút na turnaji a hovorí, že tímová chémia bola dôležitým faktorom.

„Je naozaj pekné neinkasovať gól a sme na to veľmi hrdí,“ povedal Craig. „Som naozaj hrdý na túto skupinu – (teraz) ďalší knockout.“

V utorok nastúpia USA proti tímu z tretieho miesta zo skupiny A, C alebo D.

„Je to vyhrať alebo ísť domov,“ povedal Craig o play off. „Takže urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali. Nemusí to byť pekné.“

„Samozrejme, čisté kontá sú na prvom mieste. Ak si udržíme čisté konto, je väčšia pravdepodobnosť, že vyhráme.“

Slovensko stále môže postúpiť ako jeden zo štyroch najlepších tímov z tretích miest.

Ekvádor viedol na Fidži po polčase 4:0, vrátane rovnátka Justina Coera. Alan Minda skóroval dvakrát v druhom polčase, pričom Christhoper Zambrano skóroval oba v čase zranenia.

A ďalší súper Ekvádoru bude na druhom mieste v skupine F, čo môže byť Gambia, Južná Kórea alebo Honduras.

Argentína zvíťazila nad Novým Zélandom 5:0 v San Juan a zaznamenala tretie víťazstvo a skončila na čele A-skupiny. Pred polčasom skórovali Ignacio Maestro Pucci, Gino Infantino a Luca Romero. Brian Aguirre skóroval z pokutového kopu, zatiaľ čo Alejo Velez strelil posledný gól druhého polčasu.

READ  Asi 500 kamiónov na hraniciach medzi Slovenskom a Ukrajinou, bez väčšej blokády počas polhodinového protestu - Demčenko

Nový Zéland so štyrmi bodmi mal stále šancu postúpiť ako jeden z najlepších tímov na treťom mieste.

Argentína, ktorá si miesto na turnaji zabezpečila až ako hostiteľ po tom, čo bola Indonézia koncom marca zbavená práv, bude v stredu hrať s jedným z tímov na treťom mieste v skupinách C, D alebo E.

Ázijský šampión Uzbekistan skončil v skupine druhý a postúpil po víťazstve nad Guatemalou 2:0 v Santiagu del Estero. Ich ďalším súperom bude v utorok vicemajster C-skupiny.