Španielsko na postup rozdrvilo Slovensko a dve remízy v skupine F porazili Maďarsko

Španielsky Koke (vpravo) súťaží so Slovákom Robertom Mackom počas zápasu skupiny E medzi Slovenskom a Španielskom na Euro 2020 v španielskej Seville 23. júna 2021.

LONDÝN 23. júna (Xinhua) Španielsko dnes (v strede) rozdrvilo Slovensko 5: 0 s impozantným prejavom, aby si na Euro 2020 rezervovalo miesto v osemfinále, zatiaľ čo dva zápasy F-skupiny postúpili do vyraďovacej fázy vo Francúzsku, Nemecku a Portugalsku. . etapa na úkor Maďarska.

V Seville dominovali v živej konfrontácii Španieli od začiatku do konca, keď v predchádzajúcich dvoch zápasoch dosiahli sklamaním dve remízy.

Slovenský brankár Martin Dubravka síce zachránil pokutový kop Alvara Moratu, ale v 30. minúte sa dostal do vedenia Španielska, keď si po dorážke Pabla Sarabia vyrazil loptu do vlastnej siete po dorážke Pabla Sarabia do stromov.

Španielsko si udržalo tlak a Aymeric Laporte v závere prvého polčasu hlavičkoval 2: 0.

Sarabia zavŕšila ďalší tečúci krok, keď v 55. min upravila na 3: 0, kým štvrtý gól pridal striedajúci Ferran Torres.

Juraj Kuka trafil hlavičku Pau Torresa do vlastnej siete na 5: 0, do konca zostáva 20 minút.

Španielsko dokázalo s piatimi bodmi skončiť na druhom mieste v skupine E a na budúci pondelok je naplánované jeho stretnutie s Chorvátskom v Kodani.

Robert Lewandowski skóroval dvakrát za Poľsko, ale double Emila Forsberga a double Victora Clissona pomohol Švédsku zvíťaziť v skupine E dvoma víťazstvami a jednou remízou po tom, čo v Petrohrade zvíťazil nad Poľskom 3: 2.

Štyri tímy v skupine F strelili spolu osem gólov a dva tímy remizovali 2: 2, čo viedlo Maďarsko k návratu domov.

Na dažďom nasiaknutom štadióne v Mníchove Maďarsko skoro omráčilo domácich po tom, čo Adam Szalay v 11. min zamieril okolo Manuela Neuera.

Nemecko nedokázalo odpovedať až do 66. minúty, keď z bezprostrednej blízkosti skóroval vyrovnanie 1: 1 Kai Havertz.

READ  Ortodoxné hierarchické slávnosti v Čiernej Hore, na Slovensku, v Srbsku a Spojených štátoch amerických (+ videá)

Maďarsko okamžite odpovedalo a tesne vrátilo svoje vedenie hlavičkou Andrasa Schaefera, ale striedajúci Leon Goretzka zachránil Nemcov gólom v 84. min.

Dva penaltové rozstrely Cristiana Ronalda pomohli obhajcovi titulu remizovať s Francúzskom, ktoré vyhralo majstrovstvá sveta. Francúzsko zostalo na čele skupiny s piatimi bodmi, za ním nasledovalo Nemecko a Portugalsko so štyrmi.

Maďarsko, ktoré takisto remizovalo s Francúzskom 1: 1, bolo nútené ukončiť svoju púť v turnaji.

Tridsaťšesťročný Ronaldo zvýšil svoje medzinárodné ciele pre Portugalsko na 109, čím vyrovnal svetový rekord bývalého útočníka Iránu Aliho Daeiho.

Ronaldo povedie v Seville Portugalsko proti Belgicku, Nemecko sa v osemfinále stretne v Londýne s Londýnom. Enditem