Slovenský rival Šivrin má s olympiádou veľké plány

PEKING (AFP) – Michaela Schiffrinová nie je jedinou alpskou lyžiarkou, ktorá sa môže zúčastniť všetkých piatich individuálnych podujatí na olympijských hrách v Pekingu a získať viacero medailí.

Petra Velhová, vysoká Slovenka, ktorá je Shifrinovou najväčšou súperkou, má na zimné hry veľké plány.

„Ideme tam po medaily,“ povedal v nedávnom rozhovore Mauro Bini, nový osobný tréner Velhovej.

Vlhová už v minulej sezóne vyhrala celkový titul Svetového pohára – mnohí ho považujú za najväčšiu cenu v korčuľovaní – a nazbierala šesť medailí z majstrovstiev sveta. Teraz sa usiluje o prvú medailu na svojej tretej olympiáde.

„To je perfektné,“ povedal Benny. „Prvýkrát, keď idete[na olympiádu]stratíte sa, druhýkrát sa naučíte a tretíkrát ste pripravení vystúpiť.“

Flova je kandidátkou na medailu minimálne na troch podujatiach. V tejto sezóne už získala titul Svetového pohára, keď vyhrala päť zo siedmich pretekov – so Schiffrinovouktorý sa v polovici sezóny spomalil kvôli koronavírusu a vyhral ďalšie dva.

Flova je aj bývalá majsterka sveta v obrovskom slalome a strieborná medailistka z nedávnych majstrovstiev sveta.

Zatiaľ čo Penny povedala, že „uvidí“, či sa Flova dostane do zjazdu, plánuje aj preteky Super G a mohla by sa zúčastniť aj tímového podujatia.

Vlhová sa zúčastnila už všetkých šiestich alpských podujatí na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Po Pyeongchangu sa však Flova etablovala na špici tohto športu.

Získanie celkového titulu v minulej sezóne bolo pre Slovensko, východoeurópsku krajinu s 5,5 miliónmi obyvateľov také dôležité, že na odľahčenie cestovateľskej záťaže letelo vládnym lietadlom na predsezónne preteky do švédskeho Aru. Potom bola ocenená v Prezidentskom paláci po víťazstve vo veľkej krištáľovej hre.

Vôbec prvá olympijská medaila v alpskom lyžovaní v krajine bude dôvodom na ešte väčšie oslavy.

„Som si istý, že celá krajina bude Petra nasledovať,“ povedal Benny, ktorý je Švajčiar. „Je jasné, že je niečo mimo nej… Cítime to.“

READ  5,5 milióna $ PTO Tour odštartuje Canadian Open v Edmontone

Flova bola jedinou korčuliarkou, ktorá v minulej sezóne štartovala na všetkých 31 podujatiach Svetového pohára žien. V tejto sezóne pretekala najmä v obrovskom slalome a slalome a súťažila len počas jedného rýchlostného víkendu – minulý mesiac v rakúskom Altenmarkt-Zauchensee.

Benny povedal, že Flova sa na konci minulej sezóny cítila „zničená“ a jej program bol veľmi náročný.

„Keď sa pozriete na celkovú klasifikáciu, máme teraz viac bodov s menším počtom pretekov ako minulý rok,“ povedal Benny. „To je veľký, veľký rozdiel.“

Bennyho, ktorý predtým trénoval Laru Gut Bahrami a Tinu Mazi, najala Velhová po rozchode s jej dlhoročným trénerom Liviom Magonim po ľahostajných vyjadreniach Taliana o Velhovej.

Penny si všimla, že vďaka uprednostňovaniu svojich najlepších podujatí a pridávaniu väčšieho pohodlia do harmonogramu sa Vlhová dokáže počas sezóny neustále zlepšovať, a nie len držať formu, s ktorou začala sezónu. Napríklad Penny povedala, že Vlhová je teraz „disciplinovanejšia“ v hornej časti tela, keď preteká, vďaka čomu je korčuliarka s dĺžkou 1,80 m efektívnejšia.

„Snažíme sa perfektne zvládnuť detaily. Manažujte si čas, aby ste mali viac času,“ povedal Benny. „Je dôležité mať čas na dobitie energie – na oddych a zábavu. Takže je čas aj na smiech.“

Velhova nie je jedinou pretekárkou na svahoch Yanqing, keďže súťaž začína v nedeľu v zjazde mužov.

Sophia Jogja

Nikto by nebol väčším favoritom na zlatú medailu v zjazde ako Sofia Goggia, keby minulý mesiac nezlomila taliansku šampiónku.

Teraz však Goggia čelí pretekom, aby sa zotavila z vyvrtnutého ľavého kolena, čiastočného pretrhnutia prekríženého väzu a „ľahkej zlomeniny“ fibuly na nohe – ako aj nejakého poškodenia šľachy – po tom, čo spadla cez sneh vo svojom dome. v Cortine d’Ampezzo.

Goggia stále plánuje cestovať do Pekingu Súťaží, no jej stav zostáva otvorenou otázkou.

READ  Sledujte Live TV Brighton vs Newcastle – Globálne zoznamy kanálov už túto sobotu

Goggiaová vyhrala posledných osem zápasov finále majstrovstiev sveta, ktoré absolvovala.

Pekingská medaila Jojia bude oceniť 6000 ľudí, ktorí zomreli na koronavírus v ťažko zasiahnutom meste Bergamo..

Alexander Aamodt Kilde

Alpine Gold Defender Alpský víťaz Axel Lund Svendal odišiel do dôchodku, ale Nórsko má stále dobrú šancu vyhrať ikonické lyžiarske podujatie s Alexandrom Amodtom Keldeom na čele užšieho výberu.

Keldy bola v tejto sezóne silou v zjazde aj super G na okruhu Svetového pohára a vyhrala tri preteky v každej disciplíne.

Bývalý šampión Svetového pohára, jedna z mála vecí, ktoré Keldy nezískal, je medaila na veľkom turnaji.

Po celkovom titule v sezóne 2019-20 to Kilde prerušil minulú sezónu, keď si v januári pri tréningovej nehode roztrhol ACL.

nórčina je Zoznamka Shiffrin.

Lara dostala Bahrami

Ak Goggia nie je vo svojej najlepšej forme, Gut-Behrami môže byť ženou, ktorú porazí na svahoch – a tiež super-G.

Švajčiarska hviezda bola kedysi tínedžerským zázrakom, od ktorého sa očakávalo, že vyhrá v korčuľovaní všetko. Po získaní bronzu v zjazde na hrách v Soči 2014 sa sklamaním rozplakala a stále sa ženie za prvým olympijským zlatom.

Vo veku 30 rokov a vydatá za švajčiarskeho futbalistu Valona Bahramiho sa Gott Bahrami postaral o výkon svojej kariéry. Na minulosezónnych MS v talianskej Cortine d’Ampezzo, keď získala dve zlaté a jeden bronz.

„Teraz sa cíti pohodlnejšie,“ povedala Penny, jej bývalá trénerka. „Keď chceš niečo dosiahnuť, robíš to skvele.“

Marco Odermatt

Ak je Jogja zámkom na svahu, Marco Odermatt Takmer veľký favorit v obrovskom slalome.

Dvadsaťštyriročný švajčiarsky korčuliar vedie celkové poradie Svetového pohára, keď v tejto sezóne vyhral štyri z piatich pretekov GS a v jediných pretekoch, ktoré nevyhral, ​​skončil druhý.

READ  Shaveli je oprávnený zúčastniť sa majstrovstiev majstrov v roku 2022 | Správy, šport, zamestnanie

Odermatt, ktorý získal päť zlatých medailí na juniorských majstrovstvách 2018, sa rýchlo rozvíja aj v zjazde a super G.