Slovensko žiari na juniorských majstrovstvách sveta ICF a svetovom slalome v kanoe do 23 rokov

Slovensko kvalifikovalo najrýchlejších hráčov, Francúzsko a Česko pokračovali v silnom týždni silnými výkonmi v tretí deň majstrovstiev sveta juniorov a juniorov do 23 rokov v kanoistickom slalome v slovinskej Ľubľane.

Najrýchlejším juniorským kvalifikátorom mužov v K1 bol Francúz Tetoan Kastrek, ktorý skončil s náskokom viac ako jednu sekundu pred Slovincom Urbanom Jajcekom.

Slovensko poslalo do semifinále ako najrýchlejšiu kvalifikáciu dve hráčky – Ivanu Šlypovú v juniorkách K1 a Simonu Gligtikovú v U23 C1.

Chlepová, ktorá sa kvalifikovala tiež na treťom mieste v klasifikácii C1, je v poslednom súťažnom ročníku ako juniorka a oslavuje ju zajazdenie najrýchlejšieho bezchybného času v kvalifikácii K1.

„Necítila som žiadny tlak, len som išla s vlnami,“ povedala Shlepova pre ICF.

„Je to môj posledný ročník v juniorskej triede, tak som si povedal, že to mám naozaj tlačiť a uvidím, ako to pôjde.“

Jej tímová kolegyňa Glegtiková zostavila jeden z najpôsobivejších pretekov dňa a v kvalifikácii žien do 23 rokov C1 sa kvalifikovala najrýchlejšie o viac ako sekundu.

Španielka Clara Olazabal, ktorá práve vynechala olympijskú kvalifikáciu na hry v Tokiu 2020, vstúpila do dnešnej súťaže ako hráčka číslo jeden a bezpečne prešla dvanástkou.Desiaty Miesto.

„Na semifinále to stačilo, takže som s tým spokojný, ale zo začiatku som mal nejaké problémy, nemal som dobrú sériu, takže som sa trápil,“ uviedol Olzabal.

Solomon Mara z Jamajky sa dnes zapísal do histórie na majstrovstvách sveta juniorov a slalomárov v kanoe do 23 rokov v Slovinsku tým, že ako prvý tím zo svojej krajiny súťažil na ICF © Nina Jelenc / ICF

„Je to emotívny týždeň, pretože je to môj posledný rok v U-23, takže nech už budem mať akýkoľvek výsledok, budem s touto skúsenosťou spokojný.

„Nikdy som nebol bibliofilom číslo jeden, takže to bol akýsi šok, ale dobré prekvapenie.“

Česká veslárka Teresa Kneplová bola najrýchlejšia v juniorskej kvalifikácii C1 a skončila s náskokom jednej sekundy pred Slovenkou Zuzanou Bankovou.

Američanka Evie Liebfarthová, ktorá na svoju olympiádu pricestuje zo Slovinska do Tokia, sa dnes ráno kvalifikovala na šiestu priečku s najrýchlejším juniorským šampionátom K1 a popoludní na štvrtú priečku v C1.

READ  Volvo začína s výstavbou svojej továrne na východnom Slovensku

Medzitým sa 16-ročný Solomon Mara zapísal do histórie, keď vo svojich prvých juniorských pretekoch K1 šiel k vode a stal sa vôbec prvým jamajským športovcom, ktorý kedy súťažil na podujatí IBF.

Nespadol do semifinále, ale bol spokojný so svojimi dvoma jazdami a bol šťastný, že mohol písať históriu svojej krajiny.

„Som skutočne hrdý na to, že som reprezentoval svoju krajinu a urobil som maximum pre rozvojovú krajinu,“ uviedol Maragh.

Zajtra sa bude konať semifinále a finále kajakových disciplín mužov a žien do 23 rokov a kanoistických súťaží mužov a žien.