Slovensko začína majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji víťazstvom

BRATISLAVA 22. mája (Xinhua) – Slovenská hokejová reprezentácia podala silný výkon vo svojom prvom zápase skupiny A na majstrovstvách sveta IIHF 2021, keď v piatok v lotyšskej metropole Riga zdolala Bielorusko 5: 2.

Slováci sa v prvej tretine rýchlo chytili vedenia 3: 0, ale záverečnú tretinu nechali zmeniť sa na drámu po tom, čo sa Bielorusi dvoma rýchlymi gólmi oživili.

Skóre otvoril slovenský útočník Christian Busbecil vo štvrtej minúte svojim prvým gólom za národný tím. Ďalšiu facku pridal neskôr v sezóne na ihrisku Powerplay, a keď Peter Cilaric prešiel z inej elektrárne, Slovensko pohodlne postupovalo 3: 0 a nahradilo 21-ročného bieloruského brankára Konstantina Šostaka.

O päť minút v treťom polčase prekonal Marek Hrevik striedajúceho bieloruského brankára Dannyho Taylora po rýchlom brejku 4: 0 a zápas sa javil ako rozhodnutý. Bielorusi ale dokázali opäť urobiť veci zaujímavými tým, že päť minút pred koncom strelili v rýchlom slede dva góly.

Po strelení druhého gólu pre Bielorusko mal útočník New Jersey Devils Igor Sharangovič jednu minútu pred rozohrávkou možnosť znížiť na jediný gól, ale po potrestaní kapitána Slovenska Mareka Dalugu nedokázal využiť pokutový kop. Hodiť zlomenú palicu smerom k disku.

Bielorusko dokázalo v posledných chvíľach vytiahnuť svojho brankára, čím sa stala nebezpečnejšia jeho silná rozohrávka všetko alebo nič, ale brankár Slovenska Branislav Konrad si zachoval pohodlie, dokonca Chiliarik dokázal dnes večer streliť za svoj druhý gól prázdnu bránu Konečné skóre 5 – 2.

„V poslednej etape sme urobili dve chyby a uvoľnili náš energický štýl. Už sa to nemôže opakovať, musíme hrať tvrdo po celú dobu zápasu. V našom prípravnom zápase sme však uspeli a toto je najviac,“ asistent trénera Jan Pardavi povedal po víťazstve “.