Slovensko vyrovnalo bod proti Chorvátsku a nepodarilo sa mu kvalifikovať sa na MS 2022

Albert Rusnak č. 11 z Real Salt Lake dribluje s loptou, zatiaľ čo Chase Jasper č. 77 z Minnesoty United bráni v prvej polovici zápasu na Allianz Stadium 24. apríla 2021 v St. Paul, Minnesota. Real Salt Lake porazil Minnesotu 2:1. (Foto: David Bearding/Getty Images)

(Foto: David Bearding/Getty Images)

Salt Lake City, Utah – Slovenská reprezentácia remizovala s Chorvátskom 2:2 v zápase, ktorý musí vyhrať a nebude môcť postúpiť na MS 2022 do Kataru.

Kapitán Realu Salt Lake Albert Rusnák nastúpil na lavičku už druhý zápas po sebe a v zápase proti Chorvátsku nenastúpil. Pred pár dňami proti Rusku prišiel Rusnák z lavičky v 64. minúte.

Remízou sa Slovensko už nemôže kvalifikovať na MS 2022, keďže za druhým Chorvátskom zaostáva o sedem bodov a zostávajú mu len dva zápasy. Najviac bodov, ktoré môžu získať, je 16, a keďže Chorvátsko je momentálne na 17 bodoch, rozdiel nie je možný.

Dvakrát sa Slovensko ocitlo na čele. Ale úroveň chorvátskeho tímu stúpala a v 71. minúte Luka Modric z priameho kopu mimo územia vyrovnal na 2:2.

Rusnák sa nevráti do Real Salt Lake v snahe pomôcť klubu zrodiť posezónnu sezónu. Najbližší klubový zápas sa odohrá v sobotu (16. októbra), keď Real Salt Lake hostí Colorado Rapids v zápase, ktorý určí víťaza Rocky Mountain Cupu.

Spustenie je naplánované na 19:30 a bude k dispozícii na streamovanie prostredníctvom aplikácií KSL Sports & KSL 5 TV alebo na KSL Sports dot com.

READ  10 najlepších momentov UMaine Athletics 2021-22: Nie. 8. - Osem čiernych medveďov súťažilo na Zimných olympijských hrách v roku 2022