Slovensko vyhráva na penalty

Zápas sa začal pomaly a ani jeden tím nechcel urobiť potenciálne drahú chybu. V polovici presilovej hry však ako prvé udrelo Lotyšsko. Martinsova tečovaná strela trafila Lavinsa do siete pred bránkou a lopta spadla pod sánky Dansovi Locmelisovi, ktorý za stavu 9:44 trafil loptu do skorého vedenia.

Potom Slovensko dostalo dve presilové hry a druhú uchmatlo. Dalibor Dvorský prudkou strelou trafil brvno, no krátko nato Adam Sikora trochu kúzlil s Jacobom Demickom. Sikora, 17-ročný hráč, ktorý bol pred pár týždňami draftovaný na 63. miesto New York Rangers, odviedol skvelú prácu na palubovke, aby porazil svojho muža, dostal disk k Demickovi, ktorý ho rýchlo priviedol späť k Sikorovi, aby ho znova prekonal. -cesta popri natiahnutej ruke Bruna Bruverisa.

„Bol to skvelý gól a pravdepodobne jeden z najlepších v mojej kariére!“ Sýkora nadšený. „Práve som dostal puk a prihral som ho spoluhráčom. Čakal som, že raz vystrelí. Ale on to vrátil a ja som skóroval. Takže to bol pre mňa skvelý gól a som naozaj vďačný Jacobovi Demekovi, že priniesol vrátilo sa mi to.“

Rovnako ako v prvom polčase, aj v druhom si mužstvá vymenili góly, no v opačnom poradí. Martin Misiak mal však spočiatku veľkú šancu dostať Slovkaiu dopredu, keď mu na hokejku spadol uvoľnený puk a medzi ním a bránkou nebol nikto. Urobil svoj pohyb, ale Bruveris tam bol, aby zachránil dobrú loptu.

Dalibor Dvorský sa o 9:54 zmenil na šialený boj vpredu po tom, čo sa Roman Faith pokúsil o obrat. Dvorský si medzi troskami našiel kotúč a zdvihnutím dostal Slovákov do vedenia. O necelé tri minúty však Lotyšsko vyrovnalo. Niks Fenenko viedol ľavé krídlo a na bránkovej čiare poslal puk na sieť. Latkozzi zle spracoval strelu a tá padla dovnútra a upravila tak na 2:2.

READ  Batéria rakiet Patriot mieri na Slovensko uprostred reakcie Ukrajiny na inváziu

„Myslím si, že mal šťastie,“ priznal Vinenko. „Lyžoval som v priestore a snažil som sa o odraz. Myslím si, že slovenský brankár urobil chybu. Bol to šťastný gól, ale tímu pomohol.“

Tretí zápas bol stelesnením opatrnosti, nebola to dobrá príležitosť, hoci Lotyšsko malo neskorú presilovú hru, ktorá nebola márna. V predĺžení tri na tri malo Slovensko svoje dve najväčšie šance. Oleksiy Myklukha trafil po peknej prihrávke od Petrovického žrď a onedlho sa Adam Sýkora popasoval so stredom, aby prišiel o puk na vrchu puku. Tým sa otvorila cesta k penaltovému rozstrelu, ktorý dnes vyšiel v prospech Slovákov.