Slovensko vyhralo svoj prvý zápas na tohtoročných MS v hokeji

Úvodný gól proti Francúzsku strelil Pavol Regenda.

veľkosť písma:a|a+

Slovenská hokejová reprezentácia mužov si pripísala prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta 2022, keď zdolala Francúzsko 4:2.

Útočník Pavol Regenda sa chopil svojej šance v 10. minúte zápasu a úvodným gólom dokázal dostať Slovensko do vedenia. Žiadna iná väčšia dráma sa však v úvodnom období nekonala.

Článok pokračuje po zverejnení videa

Ako zápas pokračoval, francúzski hráči nabrali druhý dych a hrali hokej lepšie, snažili sa kontrolovať hru. Francúzsko napriek trom pokutovým kopom strelilo dva góly zásluhou útočníkov Anthonyho Richa a Jordana Perretta.

Druhú tretinu dominovalo Francúzsko, ktoré sa ocitlo na turnaji len preto, že Rusko a Bielorusko nesmeli účasť na invázii na Ukrajinu.

Hoci Slováci v druhej tretine urobili veľa chýb, pri svojom debute strelil razantný gól kapitán Tomáš Tatar. Gól útočníka Samuela Takáča padol dve minúty pred koncom druhého polčasu a prinavrátil Slovensku vedenie.

V tretej tretine sa Francúzsko rozhodlo risknúť všetko a stiahlo z ľadu svojho brankára Henriho Corentina Paesa. Prvé vystúpenie Slovenska na tohtoročnom turnaji zavŕšil svojím druhým gólom Regenda, ktorý strelil prvý gól zápasu.

Francúzsko zdolalo Slovensko na predchádzajúcich MS v hokeji historicky iba raz, v roku 2014 v Bielorusku.

Vlani sa Slovensku podarilo hrať štvrťfinále prvýkrát po ôsmich rokoch. Bolo to vnímané ako prekvapivý moment, pretože krajina priniesla do lotyšskej Rigy najmladší tím v histórii. Rok 2022 nie je iný, ale tréner Craig Ramsey povedal, že jeho tím vynaložil „veľa úsilia a času“, aby si vybral dobrý tím.

„Myslím si, že ak budeme hrať svoju hru, môžeme poraziť kohokoľvek,“ povedal tréner.

READ  Slovenské projekty vodíkovej infraštruktúry úspešne zavŕšili proces výzvy IPCEI

Najbližší zápas Slovenska bude v sobotu 14. mája. Tím sa stretne s Nemeckom o 19:20 SEČ.