Slovensko vyhralo svoj prvý zápas na tohtoročných MS v hokeji

Úvodný gól proti Francúzsku strelil Pavol Regenda.

veľkosť písma:a|a+

Slovenská hokejová reprezentácia mužov si pripísala prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta 2022, keď zdolala Francúzsko 4:2.

Útočník Pavol Regenda sa chopil svojej šance v 10. minúte zápasu a úvodným gólom dokázal dostať Slovensko do vedenia. Žiadna iná väčšia dráma sa však v úvodnom období nekonala.

Článok pokračuje po zverejnení videa

Ako zápas pokračoval, francúzski hráči nabrali druhý dych a hrali hokej lepšie, snažili sa kontrolovať hru. Francúzsko napriek trom pokutovým kopom strelilo dva góly zásluhou útočníkov Anthonyho Richa a Jordana Perretta.

Druhú tretinu dominovalo Francúzsko, ktoré sa ocitlo na turnaji len preto, že Rusko a Bielorusko nesmeli účasť na invázii na Ukrajinu.

Hoci Slováci v druhej tretine urobili veľa chýb, pri svojom debute strelil razantný gól kapitán Tomáš Tatar. Gól útočníka Samuela Takáča padol dve minúty pred koncom druhého polčasu a prinavrátil Slovensku vedenie.

V tretej tretine sa Francúzsko rozhodlo risknúť všetko a stiahlo z ľadu svojho brankára Henriho Corentina Paesa. Prvé vystúpenie Slovenska na tohtoročnom turnaji zavŕšil svojím druhým gólom Regenda, ktorý strelil prvý gól zápasu.

Francúzsko zdolalo Slovensko na predchádzajúcich MS v hokeji historicky iba raz, v roku 2014 v Bielorusku.

Vlani sa Slovensku podarilo hrať štvrťfinále prvýkrát po ôsmich rokoch. Bolo to vnímané ako prekvapivý moment, pretože krajina priniesla do lotyšskej Rigy najmladší tím v histórii. Rok 2022 nie je iný, ale tréner Craig Ramsey povedal, že jeho tím vynaložil „veľa úsilia a času“, aby si vybral dobrý tím.

READ  French Open 2022: Novak Djokovič porazil Slováka Alexa Mulkana a postúpil do 3. kola | tenisové novinky

„Myslím si, že ak budeme hrať svoju hru, môžeme poraziť kohokoľvek,“ povedal tréner.

Najbližší zápas Slovenska bude v sobotu 14. mája. Tím sa stretne s Nemeckom o 19:20 SEČ.