Slovensko si udržalo neprekonanú bilanciu na juniorských majstrovstvách sveta po tom, čo zdolalo Nórsko 8:4

GOTHENBURG, Švédsko – Slovensko strelilo štyri góly pri presilovej hre pri výhre 8:4 Nórsko Piatok na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji.

Servak ​​Petrovský a Dalibor Dvorský Po dvoch góloch a dvoch asistenciách priviedli Slovensko (3-0-0-0) k tretiemu víťazstvu v predkole za sebou.

Nórsko (0-0-0-3) zostáva bez víťazstva na turnaji hráčov do 20 rokov.

Samuel HonzíkĎalšie góly Slovákov strelili Juraj Pikarsek, Petr Rebtsek a Luka Radivojevič, ktorí viedli po dvoch tretinách 7:1.

Michael Brandseg Nygaard strelil dva góly Nórska. Stian Solberg a Peter Westerheim pridali dvojhry.

Slovensko, ktoré porazilo Nórsko 35:26, hrá v sobotu so Spojenými štátmi. Budete čeliť Nórsku Švajčiarsko.

Fínsko 4 Lotyšsko 0

Noa Valley zastavila 23 striel pre shutout, keď Fínsko porazilo Lotyšsko.

Jerry Lassila otvoril skóre už v prvom polčase a pri ďalších troch góloch asistoval.

Jessi Pulkkinen, Kasper Haltunen a Oiva Keskinen skompletizovali góly Fínov (1-0-0-2), ktorí si víťazstvom zaknihovali postup do štvrťfinále.

Davis Rolovs zachránil 39 striel pre Lotyšsko (0-0-0-3), ktoré bude hrať Nemecko v sobotu.

Fínsko dohrá predkolo v nedeľu proti hostiteľskému Švédsku.

USA 4 Česká republika 3 (pokutové kopy)

Isaac Howard otvoril a uzavrel skóre pre Spojené štáty v tesnom zápase druhého setu.

Howard skóroval v prvom polčase a bol víťazom v siedmom kole na penalty. Spojené štáty americké sa v nedeľu predstavia na čele skupiny so Slovenskom bez prehry.

Ostatné góly za Spojené štáty strelili Will Smith a Ryan Chesley (2-1-0-0).

Za Čechov skórovali Jakob Stankel, Adam Parise a Ruben Sabousek (1-0-1-1), ktorí sa na Silvestra predstavia proti Švajčiarsku.

Švédsko 2 Kanada 0

Švédsko skončilo v A-skupine na prvom mieste suverénnym víťazstvom nad Kanadou.

Tom Wilander A Noah Ostlund V druhom polčase strelil góly a Hugo Havilid predviedol 21 zákrokov. Domáci sa zlepšili na 3-0-0-0 a na turnaji ešte nepripustili gól.

READ  Víťazi Billie Jean King Cupu dostanú novú bundu "Billie Blue".

Matisse Rousseau zastavil 22 striel pre Kanadu (2-0-0-1).