Slovensko prichádza v dramatický posledný deň a končí posledné – FIBA ​​Basketball World Cup 2023 European Qualifiers 2021

MNÍCHOV (Nemecko) – Slovensko skončilo v ďalšom kole európskych kvalifikácií na poslednom mieste pred kvalifikáciou majstrovstiev sveta v basketbale FIBA ​​2023, keď v sobotu prežilo napínavý finálový deň.

Vladimir Brodzyansky pri svojom rozhodujúcom víťazstve nad Kosovom 77: 73 vzrástol pred národným tímom o 28 bodov, čím pripravil domácich v Prištine o druhé miesto.

Slovensko po prvej štvrtine padlo 23-15, ale bojovalo a v záverečnej tretine využilo kúzlo 14-4 na ovládnutie výhry, keďže vyhralo všetko. Dardan Berisha mal za Kosovo neúspešných 24 bodov, pretože si nedokázal zabezpečiť miesto pre pokračovanie svojich snov o majstrovstvách sveta.

Island medzitým zavŕšil svoje piate víťazstvo v skupine B náročným víťazstvom 86: 84 nad Luxemburskom, ktoré malo v posledný deň vlastné ašpirácie na postup.

Oliver Vujakovic viedol s najlepšou dvadsiatkou tím z 15 bodov za sieťou a potom zaostal, keď priviedol Island k výhre 25 bodov nad Trigve Helson, ktorý si pripísal aj 3 ulice.

V skupine A zvíťazilo Portugalsko v skupine s rekordom 5: 1 a svoju kampaň ukončilo dominantným víťazstvom 84: 52 nad Cyprom. Vedenie viedol Sasa Borovinjac s 21 bodmi a 11 doskokmi, zatiaľ čo Raphael Lisabon pridal 15 bodov, aby doviedol duo na šampionát z lavičky.

Bielorusko tiež skončilo s piatimi víťazstvami zo svojich šiestich zápasov, keď sa zotavilo zo štvrtkovej prehry a predstihlo Albánsko výhrou 93: 72. V druhom polčase jednoznačne pretekali s bodovým náskokom Yohiniho Belianka s 26 bodmi z 10 z 12.