Slovensko končí svoju víťaznú sériu nad Írskom

Írsko 76-85 Slovensko

Írsko porazilo Slovensko vo svojom druhom víkendovom zápase na Národnom basketbalovom ihrisku, pretože pokračovalo v príprave na šampionát malých národov FIBA, ktorý sa začína 10. augusta.

Začiatok zápasu bol pre Írsko oveľa pomalší ako v sobotu, keď prehrali o jediný bod.

Írsko zlyhalo pri prvých troch pokusoch o kôš, pričom Slovensko bolo oveľa efektívnejšie s presnosťou takmer 60% na tri hody v prvej štvrtine. Skóre bolo 0-9 v prvých troch a pol minútach, potom John Carroll otvoril skóre Írska trestným hodom. Írsko striedalo v prvej štvrtine 10 z 12 svojich tímov.

Slovensko Vladimir Prodzianski sa opäť ukázal byť inštrumentálnym, tlačil skóre a bránil Írsku v návrate do zápasu.

Kieran Rowe, ktorý bol predstavený v polovici prvého štvrťroka, bol pre Írsko vynikajúci. Začal jemné obranné úsilie, keď kradol, dvakrát nahrával a našiel spoluhráčov na otvorenom poli.

Koncom prvej štvrtiny sa predstavil aj Jason Keelen, ktorý vynechal včerajší zápas. Svoju prítomnosť dal pocítiť vo svojom vnútri, čo prinútilo Slovensko vykonať určité zmeny, aby sa ho pokúsili zvrátiť.

Pomalý štart Írska a štyri trojky pre Slovensko boli kľúčovými faktormi výsledku na konci štvrtiny, ktorá bola 22: 13 pred hosťami.

Aidan Quinn okamžite oznámil svoju prítomnosť na začiatku druhej štvrtiny veľkými výškami, ale Slovensku sa v jednej fáze štvrtiny podarilo vytlačiť ich náskok späť na 15 bodov.

Niektoré po sebe nasledujúce tri ukazovatele od Johna Carrolla opravili loď pre Írsko a ďalšie tri od Eoina Quigleyho, nasledovalo krádež a prestávka od CJ Fultona, čím sa marža znížila na iba 10 bodov. druhá polovica.

Mario Ering bol v prvom polčase kľúčovým hráčom Slovenska, zaznamenal šesť asistencií a dva zápasy.

CJ Fulton viedol v prvom polčase obranné úsilie Írska tromi ziskmi, zatiaľ čo John Carroll sa so 17 bodmi plavil dopredu ako najlepší strelec Írska.

READ  Jazz Pharmaceuticals sa zúčastňuje na konferencii Goldman Sachs Global Healthcare Conference 2023

Druhý polčas sa začal tým, že Slovensko rýchlo strelilo dva góly a pohlo sa vpred po tom, ako bol John Carroll okradnutý a našiel CJ Fultona, ktorý dal gól.

Rowe nastúpil blízko konca štvrtiny a predviedol veľkú obrannú činnosť, rovnako ako Adrian O’Sullivan, aby znížil náskok na iba 13 bodov a do konca štvrťhodiny ostávajú tri minúty.

Killen rozohrala tri body najťažšie a v závislosti od intenzity obrany mala na konci štvrtiny iba osem bodov.

Írsko v tretej štvrtine v jednom bode kleslo o 20 bodov, čo dramaticky kontrastovalo s dvojbodovým náskokom na začiatku štvrtej štvrtiny.

Bol to trojitý pár Neila Randolpha na začiatku poslednej štvrtiny, ktorý znížil priepasť pre Írsko, predtým ako Brodziansky vrátil loď pre Slovensko, a to bolo pre nich v konečnom dôsledku rozhodujúcou silou počas celého štvrťroka.

Kapitán Slovenska Simon Krajkovic predviedol aj skvelú hru.

Írsko malo v poslednej štvrtine dve jazdy, jednu viedli Fulton a Carroll, ktorí odviedli skvelú prácu v defenzíve, ktorá viedla k obratu a skončilo to na druhom konci.

Tesne pod predĺženie však strely Írska nepadli, a to bol konečný rozdiel medzi oboma stranami.

Írsko: Ciaran Rowe (5), Sean Flood, Aidan Quinn (2), CJ Fulton (7), Kyle Hosford (2) (C), Ewen Quigley (7), John Carroll (30), Neil Randolph (6), Adrian or . Sullivan (3), Jordan Blount (7), Jason Keelen (7), James Gormley (DNP).

Slovensko: Magij Majerjak, Mario Ering (12), Simon Krajkovic (12) (v strede), Michael Vucic (10), Robert Rozanek (3), Vladimir Prodziansky (23), Richard Konner (DNP), David Abraham (6), Jacob Mukran (3), Jacob Petras (2), Juraj Palnik (10), Timothy Malovic (4).