Slovensko, Fínsko a Rusko vyhrávajú víťazstvá, ktoré odštartujú Junior Edmonton

Vasily Ponomaryov skóroval dvakrát za Rusov, keď vo svojom úvodnom zápase na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji zvíťazil nad Američanmi 5: 3.

Po tom, čo dva tímy skórovali v prvom polčase, strelili Rusi tri góly a druhý polčas dohrali 4: 1. Výsledok by viedol k tomu, že by Američania vytiahli brankára Spencera Knighta.

Knight, výber prvého kola na Floride Panthers v roku 2019, umožnil štyri z 12 striel, kým pred koncom tohto obdobia ustúpil Dustinovi Wolfovi.

Američania sa v treťom polčase pokúsili o návrat dvoma gólmi Johna Varenu a Trevora Zegrasa, rozdiel rozdielom jedným gólom.

Ale prázdna bránka Igora Čenakova 21 sekúnd pred hrou dala zápas mimo dosah Američanov.

V sobotu si Američania zahrajú s Rakúskom, Rusi sa v nedeľu večer vrátia na zápasy proti Česku.

Slovensko vypína Švajčiarsko

Roman Feith strelil gól neskoro v tretej zmene, keď v piatok v úvodnom zápase majstrovstiev sveta juniorov zvíťazilo Slovensko nad Švajčiarskom 1: 0.

Uzavretie zaznamenal slovenský brankár Simon Latchuchi, ktorý zaznamenal 28 exportov. Koncom tretej smeny na Rogers Place vyrobil loptové rukavice zvýrazňujúce Inaki Paragana vo švajčiarskej powerhouse hre.

Faith skóroval o 14:17 tretieho dňa a po Thibaultovi Fattonovi vyrazil z jamky voľný disk.

Slovensko sa v nedeľu vracia k akcii proti Kanade. V rovnaký deň hrajú Švajčiari s Fínskom.

Slovensko a Švajčiarsko vlani prehrali vo štvrťfinále. Švajčiarsko padlo pod Rusko a Slovensko prehralo zápas s Kanadou.

Švajčiarsko vlani v predkole rozdrvilo Slovensko 7: 2.

Oba tímy odohrajú svoje najbližšie zápasy v nedeľu. Švajčiarsko bude hrať Fínsko, zatiaľ čo Slovensko bude hrať Kanadu.

Vyvážený útok pomáha Fínsku obísť Nemecko

Potenciálny senátor Tim Stotzel strelil gól a rozhodujúcu prihrávku Nemcom, ale proti Antonovi Lundellovi a Fínom neuspel, keď prehrávali 5: 3.

READ  Spoločnosť Sony Pictures Entertainment Germany sleduje ukrajinský film Hide and Seek

Fínsko dalo góly od piatich rôznych strelcov, Anton Lundel, Aku Rati, Mikael Bithia, Toby Nimela a Henrik Nikkanen.

Nemci boli kvôli protokolom COVID-19 bez deviatich hráčov. Traja z ich hráčov budú v karanténe do 27. decembra, päť ďalších do karantény do 29. decembra.

Ďalší nemecký hráč mal včera pozitívny výsledok a musí zostať v karanténe do 4. januára.

Nemecko bude v sobotu hrať s Kanadou, zatiaľ čo Fínsko bude hrať v nedeľu so Švajčiarskom.