Slovensko 0:1 Portugalsko: Gól Bruna Fernandesa udrží tím Roberta Martineza perfektným v kvalifikácii na Euro 2024

Neporazené Portugalsko pokračovalo vo svojom neľútostnom pochode smerom k Euru 2024 výhrou 1:0 nad bojovným Slovenskom v Bratislave.

Hostia len ťažko objavovali rozdiel, až kým sa kapitán Manchestru United Bruno Fernandes neprehnal do pokutového územia a v 43. minúte trafil prudkou prízemnou strelou do rohu siete.

Slovensko môže ľutovať, že nezískalo aspoň bod po tom, čo Lukas Haraslin skóroval chvíľu predtým, ako sa Portugalsko dostalo do vedenia.

V 58. minúte vystrelil z vnútra šestnástky aj Ivan Schranz, keď sa zdalo pravdepodobné, že bude vyrovnaný.

Cristiano Ronaldo nedokázal streliť životne dôležitý druhý gól pre svoju krajinu a so šťastím sa vyhol červenej karte, keď dostal žltú kartu za neskorý výpad, pri ktorom v 62. minúte chytil brankára Martina Dúbravku letiacou topánkou.

Zverenci trénera Roberta Martineza vedú desiatu skupinu s 15 bodmi z piatich zápasov a sú blízko kvalifikácie a pred pondelkovým hosťovaním v Luxembursku v Algarve ešte neinkasovali gól.

Diskusia – Mal byť vylúčený Cristiano Ronaldo?

Kapitán Portugalska vynechá návštevu Luxemburska po žltej karte za výzvu na Martina Dubrovku v druhom polčase.

Nedokázal zakončiť zápas zbabraným prvým dotykom a chybu znásobil rozohrávkou voľnej lopty, keď sa brankár Slovenska dostal k lopte jasne na dosah. .

Útočník Al Nassr vydržal napäté čakanie, kým VAR rozhodol, že rezervácia je dostatočná, ale keď vezmete do úvahy opakovanie jeho neuváženej výzvy, vylúčenie za nebezpečnú hru by nebolo také absurdné.

Hráč zápasu – Bruno Fernandes (Portugalsko)

S jeho národným tímom bojujúcim o inšpiráciu vyprodukoval pred koncom prvého polčasu skvelú loptu a strelil víťazný gól do rohu siete.

Ale nakoniec gól a víťazstvo v čase osláv jeho 29. narodenín.

Hodnotenie hráčov

Slovensko: Martin Dúbravka 7, Milan Škriniar 6, Denis Favreau 6, Dávid Hanko 6, Petr Pekárek 7, Stanislav Lobotka 6, Ondrej Duda 6, Juraj Kuka 6, Robert Polívka 6, Lukáš Haraslin 7, Ivan Schranz 6 Náhradníci: Patrik Hrosovský 6, László Beneš 6, Robert Pozník 6, Dávid Doris 6, Tomáš Suslov 6

Portugalsko: Diogo Costa 7, Antonio Silva 7, Ruben Dias 7, Joao Cancelo 7, Diogo Dalot 7, Joao Palinha 7, Bruno Fernandes 8, Bernardo Silva 7, Cristiano Ronaldo 7, Rafael Leao, Vitinha 6 Náhradníci: Nelson Semedo 6, Otavio 6 Pedro Neto 6

Najdôležitejšie momenty zápasu

43' Tak blízko k Slovensku! – Lukas Haraslin sekol vonkajšou časťou žrde po seku Petra Pekárka v šestnástke. Dobrá hra s modrými tričkami. Pre Portugalsko existujú varovné signály.

43 Gól Portugalska! – Bruno Fernandes uteká do priestoru a svoj 16. medzinárodný gól zasunie nízko a tvrdo do rohu siete. Toto je vysoká kvalita od kapitána Manchestru United. Skvelý koniec.

58' Ďalšia zlatá príležitosť pre Slovensko! – Ivan Schranz vbehol hlboko do domáceho priestoru, ale napokon pod tlakom odkopol loptu na niekoľko metrov, keď Costa vykročil zo svojej čiary a zúžil uhol. Andrej Duda s prihrávkou v poskytnutej hre.

62' Ronaldo chytá brankára – Vitinha s krížom vo vnútri oblasti. Slabý prvý dotyk Ronalda, keď stratil loptu a znásobil chybu tým, že sa neskoro držal Dúbravku. Zlá neskorá výzva pre stratenú loptu. Bude to rezervované.

78 Ronaldo má šancu vyhrať – Ale napálil loptu priamo na Dúbravku, keď si predstavoval, že zakončí protiútok Slovenska.