Slovenskí chodci Hana Borzalová a Dominik Černý prebehli cieľovú pásku na majstrovstvách sveta v atletike IAAF

Dvaja slovenskí chodci sa po pretekoch na 35 km na MS v atletike 2023 zasnúbili v cieli.

Hana Borzálová sa blížila do cieľa na 35 km chôdzi v Budapešti s partnerom Dominique Cernym. Práve dokončil preteky mužov na 35 km.

Na prekvapenie divákov, a samozrejme Borzalovej, Černý kľakol na jedno koleno a navrhol sobáš.

Pre Černého to bola dobrá správa, pretože Borzalová povedala „áno“ a Černý stihol od radosti vyfúknuť vzduch, kým zdvihol svoju čoskoro manželku.

25-ročný Černý skončil v pretekoch mužov na 19. mieste s osobným rekordom 2:32,56.

Burzaslovová medzitým zajazdila najlepší čas sezóny 3:02,47, keďže 22-ročná pretekárka skončila v pretekoch žien na 28. mieste.

„Chcem vedieť, či nosil tento prsteň počas celej súťaže, alebo je niekde skrytý?“ povedal hlásateľ.

Je to len ďalší dojímavý moment na tohtoročných majstrovstvách sveta v atletike v Budapešti.

Američanka Katie Moonová a Austrálčanka Nina Kennedyová získali v stredu zlato v skoku o žrdi po tom, čo sa dohodli, že si rozdelia prvú medailu.

Obe ženy prekonali 4,90 m v dvojhodinovom a 10-minútovom finále, ale minuli všetky tri pokusy nad 4,95 m a rozhodli sa, že si víťazstvo radšej rozdelia ako skočia.

Kennedy potom povedal: „Dnes večer som práve vyskočil z kože. Bolo to také šialené.“

„Neviem to vysvetliť. Bolo to neskutočné. Pred dvoma alebo tromi rokmi som skočil 4,82, takže som vedel, že mám vyššie maximá a dnes večer som to dal dokopy.“

„Zisk zlatej medaily je len splnený sen – vedel som, že sa môžem dostať na pódium, ale získať zlatú medailu bol zázrak. Takže si myslím, že zázrak sa stal dnes večer.“

Pre Moona, ktorý získal aj zlatú olympijskú medailu v Tokiu, je to druhý titul majstra sveta za sebou.

„Som úplne spokojný. Aký boj,“ povedal Američan.

„Keď bolo jasné, že stále skáčeme len s Ninou, šou sa ešte len začínala. Myslím, že sme sa navzájom motivovali. A keď urobila dobrý pokus, chcel som to urobiť aj ja.“

„Bolo to únavné, ale stálo to za námahu. Aká úžasná noc. Dúfam, že si to všetci užili. My áno.“

Priamy prenos z majstrovstiev sveta v atletike Objavte+v aplikácii Eurosport a na stránke EUROSPORT.com.