Slovenské hviezdy Robert Mack a Marek Hamšík sa tešia z víťazstva nad nešťastným Škótskom

Hamšík predstavuje pre Slovensko ďalšiu pôsobivú výstavu (Foto: Stenedi)

Napísal Alan Temple – @CCP_Sport

Slovenský hrdina Robert Mack trvá na tom, že jeho senzačný zápas proti Škótsku bol jeden z najlepších v jeho kariére – a trvá na tom, že nemá zášť, že svojmu trénerovi odoprie potenciálne treble.

Dvadsaťpäťročný Mack potrápil skľučujúcu škótsku stranu Gordona Strachana, keď skóroval v úvodnom zápase po zákroku Davida Marshalla a dve sekundy po polčase sa pokojne presadil.

Krídelník Zenitu Petrohrad si následne vybojoval poctu pre hráča zápasu, keď zahral rohový kop Adama Nemca a hlavou prekonal Marshalla a zvýšil na 3:0.

Škótsko sa nedokázalo vyrovnať s Macom, na obrázku (Obrázok: ???????????????????????????????
Škótsko sa nedokázalo vyrovnať s Mackom, na obrázku

Tréner Slovenska Ján Kosák Mack si v Trnave vyslúžil potlesk publika, keď sa po 80 minútach odhlásil, hoci mu to odoprelo šancu získať mečbal proti sklamaným hosťom.

Mac sa usmial: „Som naštvaný, že ma nahradili? samozrejme, že nie. Toto je rozhodnutie trénera a ja ho vždy rešpektujem.

„Som rád, že som mohol pomôcť tímu dvoma gólmi a jednou asistenciou. Hetrik nie je dôležitý oproti trom bodom.“

„Bolo naozaj dôležité, že sme tento zápas vyhrali po ťažkom úvode do skupiny a som hrdý, že som odohral svoju úlohu.

„Všetci by mali byť veľmi spokojní a nemyslím si, že veľa ľudí, ktorí kritizovali tím, tento výsledok očakávalo.

„Bol to jeden z najpamätnejších zápasov a dúfam, že takýchto zápasov bude na ceste do Ruska viac.“

Medzitým hviezda Neapolu Marek Hamšík pochválil zálohu Slovenska po tom, čo odolali tlaku Škótska v prvom polčase – predtým, ako prekonal Strachanovu stranu v druhom polčase.

Napriek tomu, že sa Slováci v druhom polčase ujali vedenia 1:0, prvých 45 minút boli dlhých 45 minút pod tlakom, na stredných obrancoch zaujali najmä Martin Škrtel a Ján Ďurica.

Hamšík dodal: „Vedeli sme, že prídu chvíle, keď nebudeme mať loptu a budeme musieť tvrdo bojovať a zadržať Škótsko. Naši obrancovia to urobili a ovládli pokutové územie.“

READ  HLAVNÉ INFORMÁCIE: Trest Emil Forsberg dáva Švédsku víťazstvo nad Slovenskom

„V druhom polčase sme sa mohli viac prejaviť, potrestať Škótsko a ukázať naše schopnosti aj v útoku.“