Slovenská Dubravka robí proti Španielsku obrovskú chybu

Prepáč čo? Naozaj sa to stalo?

Nie, nenechajte sa oklamať – slovenský brankár Martin Dubravka pustil tento gól, jednu z najhorších hrubých chýb, aké ste mohli vidieť v akomkoľvek futbalovom zápase.

Počas prvej polovice zápasu skupinovej fázy Euro 2020 na Slovensku proti Španielsku vystrelil španielsky stredopoliar Pablo Sarabia z hĺbky, ktorý zasiahol brvno a vystrelil priamo do vzduchu. Dubravka vo zjavnom pokuse udržať loptu nad sieťou zasahuje loptu, keď sa vracia na zem.

Problém bol – a to bol veľký -, že si loptu nastrelil priamo do vlastnej brány.

Slovenský brankár Martin Dubravka dáva vlastný gól.
Getty Images

Nie dokonalé.

Bolo to iba šesť minút po tom, čo Dubravka zachránil penaltu Španielovi Alvarovi Moratovi, čo bolo napriek menšej strele Morata dosť pôsobivé.

Polčas hadca sa skončil zranením, keď umožnil neskorý gól Aymericovi Laporteovi. Španielsko vedie v prvom polčase 2: 0 a Slovensko sa vráti domov, ak bude skóre vyrovnané.

Šokujúci incident Dubravky nastal týždeň po tom, čo brankár Haiti Josue Duverger strelil trápny vlastný gól, ktorý jeho krajinu stál šancu kvalifikovať sa na majstrovstvá sveta.

READ  Chris Dziadol hlási: Orange na Slovensku