Slovenka Luka Čermáková sa stala šampiónkou Svetového pohára FIFG 2023

Do finálového dňa vstupovala z druhého miesta a predviedla pôsobivý 9-kopový výkon rovnako mimo poľa. Získala skóre -20 a nedala jej šancu súťažiť.

Gratulujeme aj Japonsku, prvému svetovému šampiónovi v kategórii ženských družstiev.

Futbal a golf, ako už názov napovedá, je šport, ktorý spája prvky futbalu a golfu. Podujatie je štvrtým ročníkom majstrovstiev sveta vo futbale. Prvý turnaj sa konal v Maďarsku len pred desaťročím.

Majstrovstvá sveta vo futbale sa konali vo Walt Disney World a Evermore Orlando Resort od 27. mája do 6. júna. Takmer 1000 profesionálnych futbalistov z 39 rôznych krajín vrátane Južnej Afriky sa zišlo v strednej Floride na slávnostiach.

Popis k fotke 1: Svetový pohár FIFG 2023 sa skončil v americkom Orlande a majsterkou v kategórii žien sa stala Slovenka Luka Čermáková.