Slovenčina vypĺňa prázdnotu pre žraloky

Bol to Dumfries Solway Sharks s krátkou lavicou Dumfries Solway Sharks, ktorý sa v sobotu večer postavil na ľad, aby čelil Solihull Barons, jedinému tímu, ktorý ich v tejto sezóne doteraz porazil. Keďže v zostave chýbalo niekoľko kľúčových hráčov, Dumfries bol rád, že sa do zostavy vrátil Slovák Peter Jabba.

Preskupené tímové rady sa rýchlo rozbehli a Barónov v prvej časti hry zastavili na ich konci. Netrvalo dlho a Gabba vycítil jeho prítomnosť a prihrávka od Stewarta Kerra našla Calluma Boyda, ktorý si vybral Jabbu a Slovensko v čase 6:55 na veľkú radosť Sharks prehodilo puk za Sama Hewitta okolo barónov. Fanúšikovia. Po polčase, v ktorom boli Boyd a Jabba opäť spárovaní, tentoraz Gordon Horne o 2:00 v noci o 11:15 nakŕmil žralokov pukom. Postupom tretiny sa baróni chýlili ku koncu a hra sa vyrovnala a postupom času hosťom ustúpil Billy Challans za pomoci Marcusa Maynarda v čase 19:36, skóre v prvom polčase bolo Žraloky 2 baróni 1.

V druhej tretine sa hralo vyrovnanejšie, oba tímy boli odhodlané skórovať a hokejový zápas až do konca sa tešil veľkej diváckej obľube. Po 10 minútach hry Sharks využili penaltu od Barons a skórovali v Powerplay, Gapa gólom z prihrávky Ricka Benthama na 30:34 – Sharks 3 Barons 1. V záverečných sekundách tretiny Sharks svoj náskok ešte zvýšili. Bentham opäť využil svoju silu na získanie dobrej výhody a prihral Liamovi Stantonovi, ktorý nakŕmil Boyda, ktorý porazil Hewitta na štvrté miesto pre Sharks v čase 39:05.

V poslednej tretine sa Barons trochu vrátili a Calum Pauli strelil svoj druhý gól po 25 sekundách hry, asistovali mu Thomas Sur a Challans. Využitím posunu v hybnosti pridali ďalší v čase 41:34 s láskavým dovolením Jamesa Smitha, Challans opäť s asistenciou. Skóre bolo teraz na Sharks 4 Barons 3. Ku cti im slúži, že domáci zakopli a zmarili útoky barónov, pričom stále ukazovali svoju prítomnosť na druhom konci ľadovej plochy, no pri štarte žralokov sa objavil nedostatok tiel. unaviť. Držali sa posledného zvončeka, zneškodnili ďalšie dve výkonnostné šance Barrons a na konci zápasu udržali Sharks svoje 4 góly na 3 a získali cenné 2 ligové body. Mužom zápasu za Sharks bol Peter Gabba.

READ  Štefan Kozka zomrel - Kultúra SME

Potom sa tréner Martin Grob vyjadril: „Vedeli sme, že Solihull vstúpil do tohto zápasu dobre a že sa budeme musieť pripraviť a byť pripravený poriadne zakopať. V prvých dvoch polčasoch sme hrali dobre, kontrolovali sme hru a mohli sme streliť viac gólov. 3výskum a vývoj Obdobie, keď sme vypadli a boli potrestaní dvoma gólmi príliš skoro, dodalo Solihullu dynamiku a potrebovali sme využiť timeout na resetovanie a uistenie sa, že sme pripravení hrať. Po prestávke sme boli lepší a mali sme aj vlastné šance na skórovanie, ale nakoniec sme ukázali dobrý charakter a túžbu uistiť sa, že sme urobili, čo bolo potrebné, aby sme zápas vyhrali. Z lavičky sme boli krátko, ale nechceli sme, aby to bola výhovorka a hráči išli do hĺbky a našli spôsob, ako odviesť prácu a zaslúžia si za to veľkú pochvalu. Teraz prejdeme na ďalší zápas Midweek Review proti Glasgow Clan a potom na veľký víkend budúci týždeň.“

Sharks sú späť v ligových zápasoch proti Bellinghamu Stars v sobotu v Dumfries Ice Bowl, s vyrovnaním v obvyklom čase o 19:00.