Slováci dali 2 góly, no opäť vyhrali Švajčiari

Švajčiarsko zostáva jediným perfektným tímom v B-skupine s 12 bodmi po štyroch zápasoch po výhre 4:2 nad Slovenskom. Slováci však boli zďaleka najväčšou skúškou, akej Švajčiari čelili, keď proti nim strelili prvé dva góly. Slovensko je so štyrmi bodmi piate v skupine.

Švajčiarsko dominovalo v strelách na bránu 36:13, ale Samuel Helavag predviedol ďalší silný zápas proti Slovensku. Oba tímy v tomto zápase niekoľkokrát doplnili súpisku a mali od nich ofenzívne príspevky.

„Vždy je skvelé mať v tíme dobrých hráčov. Sú to lídri a sme radi, že ich tu máme,“ povedal Švajčiar Denis Malgin o svojich nových posilách. „Bolo to solídne víťazstvo.“ Mali sme viac šancí na strelenie gólu a nepodarilo sa nám to, ale vyhrali sme a to je hlavné.“

„Neodohrali sme svoj najlepší zápas,“ myslel si slovenský útočník Oliver Okulyar. „Boli naozaj tesní a myslím si, že môžeme byť hrdí na to, ako sme proti nim bojovali. Sú jedným z najlepších tímov na turnaji. Strávili sme však veľa času na našej strane. Ich útok v zápase veľmi dominoval, ale mali sme svoje šance.

„Po druhom polčase to bolo vyrovnané na 2:2. Musíme však hrať lepšie.“

Jonas Seigenthaler vo svojom prvom zápase na tohtoročných majstrovstvách sveta otvoril skóre Švajčiarska už po piatich minútach. Z zúčtovania v oblasti Slovenska Malgin iba raz prešiel do svojho kormidlovne v Blueline, keď porazil Hlavaja v hustej premávke.

„Nebolo to ľahké, budem úprimný,“ povedal Siegenthaller o hraní bezprostredne po odchode do zahraničia. „Ale potom, čo som dal prvý gól… je vždy dobré pomôcť tímu takýmto spôsobom. Vo všeobecnosti sme držali spolu a odohrali sme dobrý zápas.“

Švajčiarsko viedlo na začiatku druhého polčasu 2:0. Vo výpade 2 na 1 Andres Ampol nakŕmil Nina Niedrettera, ktorý sa nemýlil.

READ  Slovenský veľvyslanec pri OSN navštívil Crown Heights

Slovensko však udrelo už po 21 sekundách. Po tom, čo Miloš Kelimen dostal priestorový puk až na hraciu plochu, preniesol puk na švajčiarske územie a nakŕmil Andreia Kudranu, ktorý vo svojom prvom zápase na turnaji raz prešiel okolo Roberta Mayera.

Bol to prvý gól strelený proti Švajčiarsku počas celého turnaja, čím sa ukončila séria rekordných vyradení tímu v čase 205:08.

Švajčiari mali v druhom polčase dve šance na obnovenie dvojgólového vedenia. Najprv to bol Malgin, ktorého vychytal Hlavaj, potom bol prikrátky Dario Simion, ktorého zozadu zaháčkoval Richard Pánik a strelil penaltu. Kevin Fiala bol vybratý k strele a pokúsil sa o pohyb pred strelou do strany, ale Hallavaj loptu zachránil.

Do konca zostávalo 30 sekúnd, Slovensko vyrovnalo. Okuliar nastrelil svojho vyrážača Meyera, no puk pristál vedľa, Pavol Reginda mu ho kopol na hokejku a vyrazil za bránkovú čiaru.

Tímy si vymenili šance na začiatku tretiny, Mayer si vyrobil obrovskú rukavicu a zblízka zachránil Mareka Hrevika, ale Švajčiari neprestali útočiť a pálili domov na Slováka.

V čase 13:09 sa Švajčiarsko vrátilo do vedenia. Hellavaj protestoval, že puk bol zahraný vysokou hokejkou, no pri sledovaní videa sa zistilo, že stúpajúca strela Cristiana Martiho z teču zasiahla rukavicu slovenského obrancu Michala Ivana a tečovala ju.

Potom už Slovensko vážnejšie nehrozilo vyrovnaním, keďže Švajčiarsko dominovalo v držaní puku a držalo hru prevažne v slovenskom pásme. Slováci poslali Halavaga na trestnú lavicu za stavu 1:30, z toho však padol gól Gaetana Haasa do prázdnej brány, do konca zápasu zostávalo 34,2 sekundy.

Slovensko je späť v akcii zajtra proti Kazachstanu, zatiaľ čo Švajčiarsko dostane deň voľna pred sobotňajším play-off o prvé miesto.

„Zatiaľ sme hrali proti dobrým súperom a každý zápas bol tesný, takže dúfam, že ten ďalší zvíťazíme,“ povedal Reginda.

READ  Slovensko zvažuje dať Ukrajine 10 z 11 sovietskych MiGov-29

„Ďalší zápas je proti Kanade, však?“ Malgin uhádol správne. „Bude to zaujímavý zápas, ale budeme pripravení.“