Škriniar žiari, pretože Slovensko na EURO 2020 porazilo Poľsko 2: 1

Ulica. PETERSBURG, Rusko (AFP) – Keďže vplyv Marka Hamšíka na Slovensku začína slabnúť, Milan Skriniar sa stal hlavným mužom.

Streliť víťazný gól v zápase o majstrovstvá Európy je dobrý spôsob, ako začať.

Škriniar trafil rohový kop a trafil loptu do siete zo vzdialenosti 15 metrov, pretože Slovensko si v pondelok pripísalo víťazstvo nad Poľskom 2: 1.

Bol to pozoruhodný rok pre neoblomného stredného obrancu, ktorý začal hrať kľúčovú úlohu pre Inter Miláno v ich kampani víťazov titulu v Taliansku.

Hamsik bol spolu s Mohawkom vždy najobľúbenejším hráčom slovenského futbalu, ale teraz má s 26-ročným Skriniarom silnú konkurenciu.

Poľsko bolo zaplatené za zaplatenie červenej karty Grzegorza Krychowiaka sedem minút pred gólom Skriniara, pričom tehotná stredopoliarka si vyslúžila druhý trest za nečinnosť za chrbtom Jakoba Hromadu v blízkosti stredového kruhu.

Bol to zlý deň aj pre ostatných známych hráčov v Poľsku.

Utrpenie hráča roka FIFA Roberta Lewandowského pokračovalo na veľkých futbalových turnajoch a útočník Bayernu Mníchov sa nedostal do vyloženej šance a svoje šance v prvom polčase vychytal.

Lewandowski strelil v 12 zápasoch na majstrovstvách sveta alebo Európy iba dva góly.

Potom tu bol Wojciech Szczesny, hráč Juventusu, ktorý sa stal prvým brankárom, ktorý si na turnaji strelil vlastný gól. Chesney mal smolu, pretože lopta sa odrazila od bližšej žrde, na jeho vystretú ruku a odrazila sa späť do siete po strele slovenského krídelníka Roberta Macka v 18. minúte.

To dalo Slovensku náskok, pretože Carol Linettiová sotva 30 sekúnd do druhého polčasu vyrovnala za Poľsko.