Škótsko 0-2 Česi, Poľsko 1-2 Slovensko, Španielsko a Švédsko

Poľsko vs Slovensko

Druhý polčas Milana Skriniara priviedol Slovensko k víťazstvu 2: 1 nad Poľskom, ktoré malo v úvode 10 hráčov euro 2020 Zápas piatej skupiny.

Škriniar v 69. min prízemnou strelou prekonal Wojciecha Szczesneho a využil tak vylúčenie poľského stredopoliara Grzegorza Krechowiaka po druhom varovaní pred výzvou pre Jakuba Hrumadu.

Problémy Poľska sa začali v 18. minúte, keď sa strela Roberta Macka odrazila od blízkej tyče Schezného a po zásahu brankára skĺzla do siete. Poliaci vyrovnali sekundy po prestávke cez Carol Linetti, prekvapivý štart na stranu Paula Sousu.

Škótsko VS Česká republika

Patrick Cech dal Česku vedenie v 42. minúte a potom ho v 52. minúte zdvojnásobil ohromujúcim gólom, ktorým v Hampden Parku v Glasgowe zdolal Škótsko 2: 0, ktoré hrá po 23 rokoch prvý veľký medzinárodný turnaj.

Patrick Čech dvakrát skóroval, vrátane mimoriadnej 45-metrovej strely zvnútra stredovej čiary, čím dal domácej Českej republike výhru 2: 0 nad Škótskom. euroOtváračka majstrovstiev fazule v Hampden Parku v pondelok.

Schech dal Čechom náskok tri minúty pred prestávkou, keď hlavičkou premáhal dvoch obrancov, ale jeho druhý gól sedem minút do druhého polčasu by bol určite jedným z najväčších gólov turnaja.

Pokus o stred poľa odhodil loptu na Schicka, ktorý spozoroval brankára Škótska Davida Marshalla vzdialeného od jeho čiary a ľavou nohou vystrelil odvážne kučeravé strelenie do diaľky, ktoré s vysokou presnosťou preletel vzduchom a premenil ho na prázdnu sieť.

Čítať všetky súbory najnovšie správyA Mimoriadne správy A Novinky o koronavíruse Tu

READ  Ramakrishna sa pripojil k Lekhare pri víťazstve zlata, Paris 2024 Sports News Stakes, Firstpost