Sivaji Billa vyhráva s Architom na majstrovstvách sveta nepočujúcich mládežnícky bronz a striebro vo štvorhre

Sivaji Billa získal s Arshitom bronz vo dvojhre a striebro vo štvorhre v kategórii mládeže na majstrovstvách sveta v tenise nepočujúcich, ktoré sa konali v piatok na Kréte v Grécku.

V zápase o bronz Sivaji zdolal Španiela Vicente Capo Chapu 6:3, 6:3. Predtým prehral v semifinále s najlepšie nasadeným Slovákom Marekom Vakom.

Vo finále štvorhry porazili Vicente s Marekom Archita a Sivajiho 9:7. Dvojzápasy sa hrali v krátkom, akčnom časovom úseku v jednom týždni, v disciplínach mužov a žien a ich útechy.

Bolo to prvýkrát, čo sa na majstrovstvách sveta v tenise nepočujúcich predstavila mládežnícka sekcia. India poslala dvoch chlapcov a žiadne dievča.

„Pre Sivajiho a Archita to bola prvá medzinárodná skúsenosť. Urobili veľmi dobre, keď vyhrali obe medaily. To posilní ich sebadôveru, aby v budúcnosti podávali dobré výkony,“ povedal tréner Stalin Nagarajan, hoci chválil vládu, Športový úrad Indii (SAI) a národnej federácii za poskytovanie najlepšej podpory tímu.

Budúci týždeň bude svedkom turnajov tag teamov. Popredný indický hráč Prithvi Sekar sa pripojí k tímu po tom, čo začiatkom tohto týždňa pomohol tímu indických železníc vyhrať World Railways Tennis Gold.

Výsledky: Chlapci: tretie miesto: Sivaji Bella porazil Vicente Capo Chapa (Španielsko) 6:3, 6:3. Semifinále: Marek Vako (FK) zdolal Sivaji Bela 6:4, 6:3.

Dvojhra: finále: Vicente Capo Chapa (ESP) a Marek Vaco (SFC) porazili Arshita a Sivaji Bellu 9:7.

Toto je odporúčaný článok dostupný výhradne našim predplatiteľom. Každý mesiac si môžete prečítať viac ako 250 odporúčaných článkov

Vyčerpali ste limit bezplatných článkov. Podporte kvalitnú žurnalistiku.